Strona główna > Piłka nożna > Liga Mistrzów
Legia nie zagra w Lidze Mistrzów2013-08-27 22:38:00

Legia Warszawa nie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Jana Urbana zremisowali rewanżowy mecz rundy play-off eliminacji LM ze Steauą Bukareszt 2-2, co przy remisie 1-1 w pierwszym meczu dało awans Rumunom.

Legia Warszawa - Steaua Bukareszt 2-2 (1-2)

0-1 Stanciu 7
0-2 Filip 10
1-2 Radović 27
 2-2 Rzeźniczak 90+3

Przy korzystnym wyniku w Bukareszcie mistrzowie Polski wierzyli  w możliwość wyeliminowania Steauy. Ich plan runął jednak w 10 pierwszych minut, gdy Nicolae Stanciu i Lucian Filip zdobyli szybkie gole. Jeszcze przed przerwą warszawiacy dwukrotnie trafiali do bramki rywali, ale tylko jedno trafienie - Miroslava Radovicia w 27 min - portugalski sędzia uznał za prawidłowe. Przy tym wcześniejszym - Kucharczyka - odgwizdał spalonego.
W drugiej połowie Legia długo nie mogła przebić się ze swoim pomysłem na grę, aż dopiero w doliczonym czasie gry rozkojarzenie rywali wykorzystał Rzeźniczak zdobywając wyrównującą bramkę. To było jednak za późno, by marzyć o awansie. Teraz Legia zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

- Jeśli popatrzymy na dwumecz, to awansowała lepsza drużyna, przyznaję to jako trener -  mówił po meczu Jan Urban. - Ale nie zawsze awansuje lepszy - dodawał.