Strona główna > Piłka nożna > Liga Mistrzów
Eliminacje LM: Legia zrobiła pierwszy krok2013-07-17 23:07:00

Legia Warszawa pokonała walijski zespół The New Saints 3-1 (0-1) i jest blisko awansu do III rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. Po pierwszej połowie meczu można było być skonsternowanym, mistrzowie Polki przegrywali 0-1...

W 11 minucie nieoczekiwanie padł gol dla gospodarzy. Walijczycy krótko rozegrali rzut rożny. W kierunku pola bramkowego Legii piłkę wrzucił Ryan Fraughan, a tam doszło do nieporozumienia między Wawrzyniakiem i Kuciakiem. Futbolówka przelaciała między nogami słowackiego bramkarza Legii i wpadła do siatki.

Między 40 i 42 minutą spotkania New Saints dwukrotnie miało idealną sytuację na podwyższenie rezultatu. Najpierw po szybkim kontrataku Walijczyków sam na sam z bramkarzem Legii znalazł się Wilde, ale Kuciak zdołał sparować jego podkręcone uderzenie. Po chwili Alex Darlington minął Wawrzyniaka bez żadnych problemów i uderzył w słupek. Tylko szczęście uchroniło Legię przed stratą drugiego gola.

Dwie minuty po wznowieniu gry Legia wyrównała. Legioniści rozegrali akcję na jeden kontakt, piłka ostatecznie trafiła do rozpędzonego Jakuba Koseckiego, a ten dośrodkował ją do Michała Kucharczyka. Wprowadzony w przerwie meczu skrzydłowy nie miał żadnych problemów z wykończeniem tego zagrania i wyrównaniem stanu meczu. W 57 minucie piłkę z autu wprost do stojącego na polu karnym Marka Saganowskiego wrzucił Michał Kucharczyk. Popularny „Sagan” popisał się sprytem i delikatnie musnął futbolówkę głową, ta odbiła się jeszcze od wewnętrznej części słupka i wpadła do siatki.

Legioniści grali w drugiej połowie znacznie szybciej i dokładniej, wykorzystywali też skrzydła. Duże zagrożenie pod bramką New Saints sprawiały także stałe fragmenty gry wykonywane przez Dominika Furmana.

W 73. minucie ponownie dobrze na polu karnym Legii pokazał się Michael Wilde. Napastnik z Walii wygrał pojedynek siłowy z Jakubem Rzeźniczakiem i oddał strzał tuż obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Kuciaka.

Minutę później trzecią bramkę dla Legii zdobył Jakub Kosecki. Otrzymał dokładną piłkę od Furmana, minął pilnującego go obrońcę i oddał potężny strzał z 16. metra.

The New Saints – Legia Warszawa 1:3 (1:0)
Bramki: Ryan Fraughan 11 – Michał Kucharczyk 47, Marek Saganowski 57, Jakub Kosecki 74. Żółte kartki: Wilde, Baker – Dwaliszwili, Żyro.
THE NEW SAINTS: Harrison – Spender, Marriott, Baker, Edwards – Fraughan (64 Finley), Seargeant, Mullan, Wilde, Darlington (80 Williams) – Edwards.
LEGIA: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Junior, Wawrzyniak – Pinto (46 Furman), Vrdoljak, Radović (46 Kucharczyk), Kosecki (80 Żyro), Dwaliszwili – Saganowski.