Strona główna > Piłka nożna > Liga Mistrzów
Bayern Monachium wygrał Ligę Mistrzów! Wspaniała walka Borussii2013-05-25 22:57:00

Bayern Monachium wygrał piłkarską Ligę Mistrzów. W pięknym meczu finałowym, rozegranym na stadionie Wembley, pokonał Borussię Dortmund 2-1. Już się wydawało, że w Londynie dojdzie do dogrywki,  gdy w 89 minucie zwycięską bramkę dla faworytów zdobył Arjen Robben.

W składzie przegranej, ale fantastycznie walczącej Borussii, byli trzej Polacy Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 2-1 (0-0)

1-0 Mario Mandzukić 60
1-1 Ilkay Guendogan 68, karny
2-1 Arjen Robben 89
Sędziował Nicola Rizzoli (Włochy). Żółte kartki: Dante, Ribery - Grosskreutz.
BAYERN: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Dante, David Alaba - Javi Martinez, Bastian Schweinsteiger - Arjen Robben, Thomas Mueller, Franck Ribery (90 Luiz Gustavo) - Mario Mandzukić (90 Mario Gomez).
BORUSSIA: Roman Weidenfeller - Łukasz Piszczek, Mats Hummels, Neven Subotić, Marcel Schmelzer - Sven Bender (90 Nuri Sahin), Ilkay Guendogan - Jakub Błaszczykowski (90 Julian Schieber), Marco Reus, Kevin Grosskreutz - Robert Lewandowski.