Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa
Krakowska niemoc w Grodzisku2021-01-30 17:32:00

Po krótkiej zimowej przerwie piłkarska ekstraklasa wznowiła rozgrywki. W 15. kolejce Cracovia przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0-1. Dla Zielonych to drugie zwycięstwo u siebie (tj. w Grodzisku Wlkp.), pierwsze odnieśli nad... Wisłą Kraków.

Warta Poznań - Cracovia 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Kiełb 70

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Kieliba, Żurawski - Szymonowicz (4żk), Rodin, Alvarez, Hanca. Mecz w Grodzisku Wlkp., bez publiczności.

WARTA: Lis - Spychała (85 Burman), Kieliba, Ivanov, Kiełb (81 Rybicki) - Trałka (85 Kupczak), Kopczyński - Grzesik, Żurawski, Jakóbowski - Kuzimski (88 Jaroch).

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa (84 Pik), Szymonowicz (84 Marquez), Rodin, Siplak - Sadikovic - Fiolic (71 Thiago), Loshaj (76 Piszczek), van Amersfoort, Hanca - Alvarez (71 Rivaldo Jr).

Cracovia była w I połowie nieco lepszym zespołem, oddała trzy celne strzały, podczas gdy gospodarze ani jednego.

Pasy miały dwie niezłe okazje. W 27. minucie Loshaj przerzucił piłkę z prawej strony na lewo, dotarła ona nad głową Spychały do van Amersfoorta, który uderzył z 10 m. Bramkarz odbił przed siebie, ale Alvareza przy próbie dobitki uprzedzili obrońcy poznańscy.

Cztery minuty później goście przeprowadzili ładną akcję. W jej końcowej fazie van Amersfoort podał z prawej strony na lewo do nadbiegającego Siplaka, który z 8 m strzelił mocno. Lis wykazał się refleksem i obronił.

W 41. minucie bardzo gorąco zrobiło się pod bramką krakowian. Piłka po strzale Kuzimskiego z bliska uderzyła w poprzeczkę, a następnie po dobitce Kieliby trafiła w rękę Siplaka. Arbiter początkowo podyktował karnego dla Warty, a także pokazał czerwoną kartkę defensorowi Cracovii. Po 4-minutowej analizie VAR cofnął swe decyzje, odgwizdując spaloną pozycję Kopczyńskiego...

Po przerwie to Warta oddała trzy celne strzały, podczas gdy goście żadnego. Ten pierwszy z tych celnych, w 70. minucie, trafił do bramki Niemczyckiego. Z lewego skrzydła Jakóbowski zagrał w pole karne do nieobstawionego Kiełba, któy podbił sobie futbolówkę i uderzył zaskakująco z powietrza w dalszy róg.

Krakowianie w II połowie nie potrafili wypracować ani jednej sytuacji bramkowej i choć w przekroju całego spotkania nie byli gorsi, to wyjechali z Grodziska Wlkp. bez punktów.

Statystyka meczu: 10:6 w strzałach, 3:3 w celnych, 44:56% w posiadaniu piłki, 2:7 w kornerach i 106.5:109.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.