Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa
Po remisie ze Stalą Cracovia odrobiła minusy2020-09-13 08:58:00

W 3. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała 1-1 z beniaminkiem, Stalą Mielec. Pasy odrobiły tym samym karę minus 5 punktów za przewinienie korupcyjne sprzed 16 lat.

Cracovia - Stal Mielec 1-1 (0-0)

0-1 Paweł Tomczyk 82

1-1 Dawid Szymonowicz 90+11

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Marquez, Probierz (trener) - Flis, Forsell, Matras, Dadok. Widzów 5439.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Marquez, Ferraresso - Hanca (76 Vestenicky), Loshaj (76 Piszczek), van Amersfoort, Thiago (53 Dimun) - Rivaldo Jr (52 Wdowiak), Alvarez.

STAL: Strączek (90+7 Primel) - Flis, Kościelny, Żyro, Getinger - Tomasiewicz, Matras, Forsell (76 Dadok) - Mak (76 Domański), Zjawiński (68 Tomczyk), Prokic (88 Stasik).

W I połowie gospodarze oddali mnóstwo strzałów, ale w zdecydowanej większości były one albo niecelne albo blokowane. Groźniej atakowali mielczanie. W 10. minucie Getinger uderzył z ok. 20 m, a Niemczycki paradą wybił piłkę na róg. W 36. minucie golkiper Pasów obronił z kolei strzał Zjawińskiego zza narożnika "piątki". Cracovia miała jedyną okazję w 40. minucie, gdy Thiago strzelił mocno z kilkunastu metrów. Czujnie spisał się jednak Strączek.

Po przerwie nadal krakowianie mieli kłopot ze sforsowaniem defensywy rywali. Ci byli blisko objęcia prowadzenia w 54. minucie, gdy Flis główkował tuż obok słupka. Stal zdobyła gola w 82. minucie. Domański trafił z prawej strony, z 10 m, w słupek. Odbitą piłkę wywalczył Tomczyk i z 14 m skierował w lewy, dolny róg.

W 84. minucie, po wrzutce Alvareza z wolnego, wybiegający z bramki Strączek zderzył się z Marquezem i stracił na parę minut przytomność. Przerwa w grze trwała ponad 13 minut, zawodnika zwieziono na noszach i odwieziono do szpitala.

Po wznowieniu meczu Cracovia dążyła do remisu. W 90+9. minucie Alvarez przymierzył z wolnego pod poprzeczkę, ale Primel zdążył z interwencją. W 90+11. minucie padł gol wyrównujący. Z prawego skrzydła dołem dośrodkował Rapa, odbitą przez bramkarza przed siebie piłkę wbił do siatki z 8 m Szymonowicz.

Stal była o włos od wywalczenia 3 punktów. W 100+8. minucie Domański trafił z wolnego z 18 m w słupek...

Statystyka meczu: 22:12 w strzałach, 5:6 w celnych, 53:47% w posiadaniu piłki, 4:2 w kornerach i 112:111 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.