Strona główna > Piłka nożna
Pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów2020-09-07 22:43:00

Piłkarska reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów. Biało-czerwoni pokonali w Zenicy Bośnię i Hercegowinę 2-1.

Bośnia i Hercegowina - Polska 1-2 (1-1)

1-0 Haris Hajradinovic 24 (karny)

1-1 Kamil Glik 45 (głową)

1-2 Kamil Grosicki 67 (głową)

Sędziował Cuneyt Cakir (Turcja). Żółte kartki: Hadziahmetovic - Bednarek, Milik. Widzów 0.

BiH: Begovic - Kvrzic, Bicakcic, Sanicanin, Civic (82 Milosevic) - Hodzic, Hadziahmetovic, Besic (60 Dżeko), Hajradinovic, Gojak (46 Visca) - Koljic.

POLSKA: Fabiański - Kędziora, Glik, Bednarek, Rybus - Jóźwiak, Góralski, Krychowiak (68 Klich), Zieliński (85 Linetty), Grosicki (80 Szymański) - Milik.

Przez pół godziny niewiele działo się na boisku. Bośniacy objęli prowadzenie w 24. minucie z karnego podyktowanego za faul Bednarka na Koljicu. Jedenastkę wykorzystał mocnym strzałem w lewy, dolny róg Hajradinovic.

Biało-czerwoni zaczęli stwarzać sytuacje od 35. minuty. Najpierw z prawej strony w pole karne wbiegł Grosicki, dośrodkowaną piłkę wybił sprzed bramki obrońca. Po chwili, po wrzutce z kornera, Glik główkował tuż obok słupka. W 42. minucie powinien być remis. Z lewego skrzydła centrował Jóźwiak, idealnie na głowę nieobstawionego Grosickiego. Ten jednak uderzył z 5 m zbyt lekko i w dodatku w ręce golkipera. Dwie minuty później bliski powodzenia był Milik, ale po rykoszecie futbolówka wyszła na rzut rożny. Z narożnika boiska zagrywał Grosicki na 10. metr, Glik znów wyskoczył do główki i umieścił piłkę w prawym "okienku". 1-1!

Po przerwie gra była wyrównana, aż w 67. minucie wyszła nam akcja bramkowa. Z lewej strony Rybus idealnie zagrał do nabiegającego Grosickiego, który głową z 10 m trafił w prawy, dolny róg.

Gospodarze próbowali wyrównać i mieli dwie okazje. W 72. minucie Koljic z czystej pozycji z 12 m strzelił nad poprzeczką, a sześć minut później z piłką uderzoną z 14 m przez Dżeko poradził sobie Fabiański.

W 87. minucie mogła paść trzecia bramka dla naszego zespołu. Nastąpiła kopia akcji sprzed 20 minut, znów z lewej strony dogrywał Rybus, tym razem nabiegał Klich, ale głową posłał futbolówkę w ręce Begovica.