Strona główna > Piłka nożna
Cracovia bezbramkowa w Płocku2019-11-09 19:31:00

W 15. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia bezbramkowo zremisowała w Płocku z Wisłą.

Wisła Płock - Cracovia 0-0

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Tomasik - Hanca, Pestka, Rapa, Probierz i Kurdziel (trenerzy). Widzów 4212.

WISŁA: Daehne - Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Michalski - Rasak, Furman - Kwietniewski (77 Ambrosiewicz), Szwoch, Cabezali (69 Tomasik) - Ricardinho (90 Zawada).

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Helik, Jablonsky, Siplak (20 Pestka) - Gol - Hanca, Lusiusz (72 Dimun), Van Amersfoort, Lopes - Piszczek (46 Wdowiak).

Ktoś wyliczył, że Cracovia od 37 meczów nie zremisowała 0-0. Ta seria została przerwana w Płocku. Drużyna Probierza nie oddała ani jednego celnego strzału, zespół Sobolewskiego prezentował się statystycznie lepiej, ale nie stworzył choćby jednej sytuacji bramkowej...

Krakowianie mieli szansę na dobre otwarcie w 3. minucie, gdy po wrzutce z kornera Helik w zamieszaniu skiksował z bliska. Po przerwie, w 53. minucie, nieznacznie niecelnie uderzył z półwoleja Lopes. Gospodarze postawili na stałe fragmenty, Furman centrował z rzutów rożnych i wolnych, lecz defensywa Pasów nie popełniła błędu. Miejscowi najbliżej powodzenia byli w 66. minucie, gdy po kolejnym dośrodkowaniu Furmana Jablonsky wybił piłkę, a ta poszybowała tuż nad poprzeczką bramki Peskovica. 20 minut później znów okazję miała Cracovia, ale van Amersfoort główkował obok słupka.

Statystyka meczu: 6:7 w strzałach (2:0 w celnych), 51:49% w posiadaniu piłki, 15:1 w kornerach...