Strona główna > Piłka nożna
PP: Zwycięskie męki Cracovii w Bytowie2019-10-29 23:45:00

W 1/16 finału Pucharu Polski Cracovia wygrała w Bytowie z II-ligową Bytovią 3-2 po dogrywce.

Bytovia Bytów – Cracovia 2-3 po dogrywce

1-0 Daniel Feruga 56 (karny)

1-1 David Jablonsky 64 (głową)

2-1 Piotr Giel 73

2-2 Bojan Cecaric 88 (głową)

2-3 David Jablonsky 120+5

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Deleu, Lech, Liberacki, Rutkowski – Cecaric, Dimun, Probierz (trener).

BYTOVIA: Kapsa – Deleu, Bąk, Kawula, Rutkowski – Kwiatkowski (113 Szela), Feruga, Lech, Liberacki (80 Stanchev) – Giel, Czubak (84 Hołtyn).

CRACOVIA: Hrosso – Ferraresso, Helik, Jablonsky, Pestka – Cecaric (99 Strózik), Dimun, Hanca, Rakoczy (57 van Amersfoort), Vestenicky (58 Gol) – Piszczek (71 Lopes).

W I połowie niewiele się działo. W 9. minucie Liberacki uderzył z 8 m obok słupka, a w rewanżu - w 25. minucie - Hanca z 10 m w ręce bramkarza.

Sygnałem rosnących emocji był VAR zaraz po przerwie. Po analizie okazało się, że Cecaric faulował we własnym polu karnym Kawulę i sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą pewnie wykonał Feruga. Cracovia od razu zaatakowała. W 63. minucie Helik z dobrej pozycji strzelił zbyt, ale za moment głową z 5 m do siatki trafił jego kolega z obrony - Jablonsky.

Gdy goście zaczęli uzyskiwać przewagę, bytowianom wyszła skuteczna kontra. Po złym podaniu Jablonsky'ego miejscowi przejęli piłkę, a końcowej fazie akchi Feruga podał do Giela, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Ostatni kwadrans to duża przewaga Pasów dążących do remisu i dogrywki. W 79. minucie Hanca przegrał pojedynek z Kapsą, za chwilę van Amersfoort główkował obok słupka. W 87. minucie po kąśliwym strzale gola bramkarz wybił futbolówkę na korner; za moment obronił strzał Jablonsky'ego w zamieszaniu. W końcu jednak skapitulował. Krakowianie błyskawicznie rozegrali rzut rożny, Gol zacentrował na bliższy słupek, a Cecaric głową umieścił piłkę w dalszym rogu bramki.

W dogrywce nadal przeważali krakowianie, ale długo nie potrafili wypracować sobie sytuacji bramkowej. W 118. minucie prawą stroną wdarł się w szesnastkę Strózik i został sfaulowany przez Rutkowskiego. Sędzia początkowo podyktował rzut karny, ale po długiej analizie VAR uznał, że przewinienie nastąpiło tuż przed linią 16 m. Z wolnego Pestka mierzył pod poprzeczkę, lecz Kapsa nie dał się zaskoczyć. Ostatnią akcją dogrywki był korner, po którym piłka spadła na nogę Jablonsky'ego, a ten huknął z bliska nie do obrony. Była 120+5. minuta meczu. Goście wygrali 3-2, unikając loteryjnych jedenastek.

Statystyka meczu: 11:26 w strzałach (5:12 w celnych), 40:60% w posiadaniu piłki, 2:5 w kornerach.