Strona główna > Piłka nożna
ME U-21: Włosi pokonani!2019-06-20 07:54:00

Drugi mecz piłkarskiej reprezentacji Polski podczas ME U-21 i drugie zwycięstwo! W Bolonii biało-czerwoni pokonali gospodarzy, Włochów, 1-0!

Bolonia: Włochy - Polska 0-1 (0-1)

0-1 Krystian Bielik 40

Sędziował Aleksei Kulbakov (Białoruś). Żółte kartki: Zaniolo - Dziczek, Kownacki, Buksa.

WŁOCHY: Meret - Adjapong (81 Zaniolo), Mancini, Bastoni, Dimarco - Barella, Mandragora (57 Tonali), Pellegrini - Orsolini (46 Kean), Cutrone, Chiesa.

POLSKA: Grabara - Fila, Wieteska, Bielik, Bochniewicz, Pestka - Jagiełło (55 Michalak), Żurkowski, Dziczek, Szymański - Kownacki (76 Buksa).

W I połowie Włosi dominowali, ale podopieczni trenera Michniewicza bronili się bardzo skutecznie. A w 40. minucie zdobyli gola, jak się okazało, zwycięskiego! Z rzutu wolnego z ok. 25 m Kownacki trafił w mur, odbita piłka dotarła do Bielika, który z 15 m uderzył w prawy, dolny róg. Futbolówka po rękach bramkarza trafiła w słupek i wpadła do siatki.

Kilka minut później Włosi wyrównali, ale po analizie VAR sędzia bramki nie uznał, gdyż zawodnik gospodarzy był na spalonym.

Po przerwie nasi rywale nadal atakowali. Pellegrini przeniósł piłkę nad poprzeczką, a strzał Chiesy obronił Grabara. Z naszej strony szanse mieli Kownacki i Żurkowski. W końcówce jeszcze Pellegrini huknął zza szestnastki w słupek...

Prowadzenie udało się utrzymać do końca i biało-czerwoni mogli świętować sukces!

Grupa A, 19 czerwca:

Reggio Emilia: Hiszpania - Belgia 2-1 (1-1)

4. Belgia        2  0  3-5

22 czerwca: Hiszpania - Polska (21:00, Bolonia) i Belgia - Włochy (21:00, Reggio Emilia).