Strona główna > Piłka nożna
Gdyby nie Piątek...2019-06-08 08:25:00

W trzecim meczu eliminacji piłkarskich ME reprezentacja Polski odniosła trzecie zwycięstwo. Biało-czerwoni pokonali w Skopje Macedonię Północną 1-0, a gola zdobył Krzysztof Piątek.

Skopje: Macedonia Północna - Polska 0-1 (0-0)

0-1 Krzysztof Piątek 47

Sędziował Gianluca Rocchi (Włochy). Żółte kartki: Musliu (2), Nestorovski - Glik, Bednarek. Czerwona kartka: Musliu (85, druga żółta).Widzów ok. 25 tys.

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Dimitrievski - Bejtulai, Velkoski, Musliu - Ristovski (76 Ademi), Bardi, Nikolov (62 Trajkovski), Elmas, Alioski - Pandev (84 Hasani), Nestorovski.

POLSKA: Fabiański - Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński - Klich (90 Góralski), Krychowiak - Frankowski (46 Piątek), Zieliński, Grosicki (69 Rybus) - Lewandowski.

W I połowie brakowało sytuacji podbramkowych, choć lepiej prezentowali się gospodarze. Wynik meczu został ustalony w 47. minucie. Grosicki dośrodkował z kornera, w zamieszaniu półprzewrotką z 8 m piłkę w stronę bramki kopnął Piątek (wszedł po przerwie za Frankowskiego), po drodze próbowali ją jeszcze uderzyć Lewandowski i Glik, ale i tak bez ich udziału wpadła do siatki. 1-0 dla biało-czerwonych! To był, jak się okazało, jedyny celny strzał podopiecznych trenera Brzęczka w całym spotkaniu.

Nasz zespół przejął inicjatywę i w 63. minucie mógł podwyższyć, ale po podaniu Klicha Grosicki strzelił z dobrej pozycji nad poprzeczką.

W końcówce atakowali miejscowi. W 75. minucie strzelał Nestorovski, a z dobitki Alioski uderzył nad bramką. Później szansę miał jeszcze Trajkovski.

Polacy dowieźli wygraną do końcowego gwizdka i choć po słabej grze, to jednak wywalczyli 3 punkty.