Strona główna > Piłka nożna
Remis Cracovii w meczu outsiderów2018-10-01 18:18:00

W 10. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała w Sosnowcu z Zagłębiem 1-1. Oba zespoły zajmują ostatnie dwa miejsce w tabeli. Pasy nie wykorzystały karnego i gry z przewagą jednego zawodnika.

30.09.2018: Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1-1 (1-0)

1-0 Żarko Udoviczic 20

1-1 Javier Hernandez 66

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Polczak, Nowak, Jędrych - Gol, Zenjov. Czerwona kartka: Kudła (Zagłębie, 81). Widzów 3859.

ZAGŁĘBIE: Kudła - Heinloth, Cichocki, Polczak (46 Jędrych), Udoviczic - Nowak, Milewski - Wrzesiński, Cristovao (71 Vokic), Pawłowski - Sanogo (83 Perdijic).

CRACOVIA: Gostomski - Rapa, Helik, Datkovic, Ferraresso (61 Siplak) - Zenjov, Dimun, Gol, Wdowiak (84 Serderov) - Budziński, Piszczek (33 Hernandez).

Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 8. minucie, Wrzesiński z 12 m główkował w poprzeczkę. Pięć minut później akcję przeprowadziła Cracovia. Ferraresso zagrał z lewej strony do Zenjova. Ten uprzedził Polczaka, ale został przy okazji sfaulowany. 14. minuta nie była szczęśliwa dla Pasów. Helik uderzył z 11 m nad poprzeczką...

Niebawem to Zagłębie strzeliło gola. Nowak podał do Wrzesińskiego, ten z prawej przerzucił na lewo do zupełnie nieobstawionego Udoviczica, który przyjął sobie piłkę i z 6 m pokonał Gostomskiego.

W 22. minucie krakowianie byli blisko wyrównania. Budziński uderzył z kąta, z kilkunastu metrów, ale Kudła obronił strzał nogami.

Po przerwie dominowali goście i w 66. minucie doprowadzili w końcu do remisu. Wdowiak zagrał na lewo do Siplaka, ten dośrodkował dołem, a Hernandez wyskoczył zza obrońców i z 4 m wpakował futbolówkę do siatki. Bardzo ładna akcja!

Sosnowiczanie mieli swoją okazję w 78. minucie, lecz Pawłowski zbyt długo zwlekał ze strzałem.

Od 81. minuty Cracovia grała z przewagą jednego zawodnika. Nieporozumienie pomiędzy Jędrychem a Kudłą wykorzystał Hernandez, przejął piłkę, po czym został sfaulowany przez bramkarza gospodarzy. Kudła zobaczył czerwoną kartkę, a goście dostali szansę z wolnego z 17 m. Strzał Budzińskiego obronił jednak Perdijic, b. golkiper Pasów...

Goście starali się do końca o zwycięstwo, ale bez skutku.