Strona główna > Piłka nożna
Biała Gwiazda w kryzysie2018-09-30 13:42:00

W 10. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała w sobotę z Koroną Kielce 0-1. To druga z rzędu porażka Białej Gwiazdy, która poprzednio uległa Pogoni w Szczecinie, a w międzyczasie została wyeliminowana w Pucharze Polski przez Lechię.

Wisła Kraków - Korona Kielce 0-1 (0-0)

0-1 Matej Pucko 54

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Arsenic, Sadlok, Wasilewski - Gardawski. Widzów 11 104.

WISŁA: Lis - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Arsenic - Boguski (70 Brożek), Imaz, Kort (70 Halilovic), Kostal (83 Bartosz) - Ondrasek.

KORONA: Hamrol - Rymaniak, Marquez, Diaw, Gardawski - Pucko, Kovacevic, Petrak, Cebula (71 Kallaste) - Soriano (60 Górski), Janjic (71 Możdżeń).

I połowa była mało ciekawa. Jedyną godną odnotowania sytuację miała Wisła w 10. minucie. Po akcji Kostala Imaz znalazł się przed bramkarzem, lecz ten zapobiegł utracie gola.

Po przerwie, w 54. minucie, Korona niespodziewanie objęła prowadzenie. Janjic dokładnie zacentrował z lewej strony na prawo do Słoweńca Pucko. Ten tuż zza "piątki" strzelił między nogami Pietrzaka i Lisa do siatki. Wydaje się, że zarówno obrońca, jak i golkiper mogli się zachować lepiej...

Wiślacy mogli przynajmniej wyrównać. W 62. minucie po kolejnej akcji Kostal wyłożył piłkę Boguskiemu, ten uderzył z 12 m, ale trafił w nogę Diawa i zakończyło się tylko kornerem. Trzy minuty później po wykopie Lisa, Ondrasek przedłużył głową do Imaza, który strzelił z 15 m. Hamrol zdołał jednak odbić futbolówkę na rzut rożny.

Krakowianie niby przeważali (65 proc. posiadania piłki), ale oddali mniej strzałów (9:12, celnych 3:5). Ogólnie rzecz biorąc nie mieli koncepcji na rozmontowanie dobrze zorganizowanej defensywy rywali.