Strona główna > Piłka nożna
Remis biało-czerwonych z Chile2018-06-09 13:49:00

W przedostatnim sprawdzianie przed mundialem piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w Poznaniu z Chile 2-2. Biało-czerwoni zajmują 8. miejsce w rankingu FIFA, rywale 9., ale zabraknie ich na MŚ.

8 czerwca 2018, Poznań: Polska - Chile 2-2 (2-1)

1-0 Robert Lewandowski 30

2-0 Piotr Zieliński 34

2-1 Diego Valdes 38 (głową)

2-2 Miiko Albornoz 56

Sędziował Paolo Mazzoleni (Włochy). Żółte kartki: Vegas, Araos (Chile). Widzów 41 216.

POLSKA: Wojciech Szczęsny (46 Łukasz Fabiański) - Łukasz Piszczek (46 Thiago Cionek), Jan Bednarek, Michał Pazdan, Maciej Rybus (82 Bartosz Bereszyński) - Karol Linetty (46 Arkadiusz Milik), Grzegorz Krychowiak - Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki (67 Jacek Góralski) - Robert Lewandowski (74 Łukasz Teodorczyk).

CHILE: Gabriel Arias - Paulo Diaz (87 Francisco Sierralta), Enzo Roco, Guillermo Maripan, Sebastian Vegas (34 Miiko Albornoz) - Lorenzo Reyes, Jimmy Martinez (67 Angelo Araos), Angelo Sagal (82 Jose Bizama), Diego Valdes, Junior Fernandes - Nicolas Castillo (87 Cristian Cuevas).

W 18. minucie piłka wpadła do polskiej bramki po "główce" Fernandesa, ale Chilijczyk był na spalonym i gol nie został uznany. Dwie minuty później bliski powodzenia był Krychowiak, który główkował tuż obok słupka. Świetną okazję miał w 28. minucie Grosicki; dostał idealne podanie od Błaszczykowskiego, lecz z woleja skiksował.

W 30. minucie biało-czerwoni objęli prowadzenie. Fantastyczną "bombą" z 20 m, lewą nogą (!), popisał się Lewandowski. To jego 53. bramka w reprezentacji!

Po upływie 4 minut było już 2-0. Grosicki z lewej strony dograł na 6.metr do nieobstawionego Zielińskiego, który skierował futbolówkę do siatki. Przy obu bramkach kontry zaczynały się od odbioru piłki rywalom przez Krychowiaka.

W 38. minucie goście mogli złapać kontakt, ale Castillo - po błędzie Pazdana - nie zdołał pokonać Szczęsnego. Co się odwlecze... Z lewego skrzydła zacentrował Sagal, a Valdes "główką" z 4 m zdobył gola dla Chile. Pazdan i Bednarek nie potrafili go upilnować.

Przez pierwszy kwadrans po przerwie dominowali Chilijczycy, wieńcząc przewagę wyrównującym golem. Albornoz huknął, podobnie jak "Lewy", z 20 m i Fabiański nie zdążył zareagować.

Po utracie bramki podopieczni Adama Nawałki opanowali sytuację i mieli dwie okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W 64. minucie Lewandowski zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Krychowiaka, ten jednak z 14 m uderzył niecelnie. Z kolei w 75. minucie Teodorczyk podał na wolne pole do Milika, który trafił podcinką w boczną siatkę...

Ostatni mecz przed wylotem do Rosji reprezentacja Polski rozegra we wtorek 12 czerwca z Litwą. Spotkanie na PGE Narodowym w Warszawie rozpocznie się o godz. 18.