Strona główna > Piłka nożna
Cenny remis Słoni w Gliwicach2018-04-08 09:03:00

W 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował w wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice 1-1. Wyrównującego gola w doliczonym czasie zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-1 (1-0)

1-0 Jakub Czerwiński 15

1-1 Vladislavs Gutkovskis 90+1

Sędziował Tomasz Musiał (Kraków). Żółte kartki: Czerwiński - Pawłowski. Widzów 4211.

PIAST: Szmatuła - Konczkowski, Korun, Czerwiński, Pietrowski (34 Kirkeskov) - Dziczek, Jodłowiec, Hateley - Badia, Szczepaniak (83 Angilski), Valencia (57 Bukata).

BBT: Trela - Szeliga, Kupczak, Putivtsev, Grzelak - Piątek (80 Gutkovskis), Jovanovic - Gergel, Iancu (69 Stefanik), Pawłowski - Śpiączka (62 Guba).

W I połowie dominował Piast, gola po kwadransie zdobył obrońca Czerwiński, strzałem z bardzo ostrego kąta. Goście też mieli swoją szansę. W 33. minucie Iancu trafił z lewej strony w słupek.

Po przerwie niecieczanie dążyli do remisu. W 78. minucie minimalnie chybił z 16 m Pawłowski. 9 minut później Gergel przegrał pojedynek z bramkarzem. Szczęście uśmiechnęło się do "Słoni" w doliczonym czasie. Stefanik podał do Gutkovskisa, a ten z 6 m posłał piłkę do siatki między nogami Szmatuły.

Statystycznie mecz był wyrównany, z lekką przewagę gości (51:49% w posiadaniu piłki, 11:7 w strzałach, 4:3 w celnych). Bruk-Bet Termalica kończy rundę zasadniczą na 15. miejscu, Piast na 13., mając jednak tylko punkt więcej.