Strona główna > Piłka nożna
Słonie nie dały rady Duńczykowi2017-12-18 09:45:00

W 21. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał w Poznaniu z Lechem 1-3. Hat-trick zanotował Duńczyk Christian Gytkjaer.

Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3-1 (2-0)

1-0 Christian Gytkjaer 36

2-0 Christian Gytkjaer 38

2-1 Artem Putivtsev 74

3-1 Christian Gytkjaer 80

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Situm - Piątek, Putivtsev, Stefanik, Janjatovic. Widzów 8102.

LECH: Putnocky - Gumny, Janicki, Dilaver, Kostevych - Gajos, Trałka (55 Tetteh), Radut - Jevtic, Gytkjaer (89 Bille Nielsen), Situm (77 Jóźwiak).

BBT: Mucha - Kupczak, Kecskes (89 Kogut), Putivtsev, Maksimenko - Janjatovic (82 Mikovic), Piątek - Gergel (65 Guba), Stefanik, Śpiączka - Iancu.

Lech już w 4. minucie mógł objąć prowadzenie, ale Gytkjaer przegrał pojedynek z Muchą, a z dobitki strzelił nad poprzeczką. Gdyby nawet piłka wpadła do siatki, to i tak mógłby zakwestionować VAR, gdyż Duńczyk był chyba na spalonym.

W odpowiedzi, w 8. minucie, przed szansą - po błędzie Putnocky'ego - stanął Piątek, ale w ostatniej chwili zablokował go Gumny.

Później gości ratował Mucha. Najpierw, w 13. minucie, obronił strzał Raduta z ponad 20 m i dobitkę Gytkjaera, a następnie, w 16. minucie, "główkę" Dilavera z bliska.

Gospodarze w końcu dopięli swego, zdobyając dwie bramki w końcówce I połowy. Najpierw Kostevych zacentrował z lewej strony z okolic narożnika boiska, a Gytkjaer wbiegł na bliższy słupek i z 5 m trafił do siatki. Za moment Duńczyk wykorzystał błąd obrony gości i mając przed sobą bramkarza strzelił celnie z 15 m.

W 50. minucie mógł podwyższyć Radut, lecz jego strzał obronił Mucha. W 58. minucie golkipera próbował zaskoczyć Situm, ale bez powodzenia. W 60. minucie Gytkjaer miał świetną okazję, ale chybił.

W 74. minucie niecieczanie nieoczekiwanie złapali kontakt. Iancu zacentrował z kornera, a Putivtsev "przeskoczył" Tetteha i głową posłał piłkę do bramki z 7 m.

"Kolejorz" szybko postawił kropkę nad i. Po solowym rajdzie Gytkjaer skompletował hat-trick.

Optycznie gra była wyrównana, ale Lech zdecydowanie dominował pod względem ilości strzałów (26:12, celne 6:3), odnosząc zasłużone zwycięstwo.