Facebook
kontakt
logo
Strona główna > MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
MP kibiców: Adam Sokołowski po raz 23, jak... Michael Phelps2020-06-29 22:25:00

Mimo panującej pandemii do Dzierżoniowa zjechali w minioną sobotę najlepsi znawcy sportu w kraju, by rozegrać 43. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych. Po raz 23. triumfował notariusz z Kluczborka - Adam Sokołowski!!!


MPKibicow

Adam Sokołowski uhonorowany. Puchar ufundowany przez burmistrza Dzierżoniowa wręczyła 

zastępczyni burmistrza Dorota Pieszczuch. Z prawej senator VII i VIII kadencji Stanisław Jurcewicz.

MPKibicow

Stanisław Sienkiewicz (prezes stowarzyszenia Super Kibic, organizator MPKS od 20 lat) i Adam Sokołowski (23-krotny mistrz Polski kibiców sportowych)

MPKibicow

Od prawej: Stanisław Sienkiewicz (prezes stowarzyszenia Super Kibic, organizator MPKS od 20 lat), Mirosław Prętkowski (4 miejsce), Stefan Śliwa (3 miejsce), Adam Sokołowski (23-krotny mistrz Polski), Witold Kita (5 miejsce) i Andrzej Melniczak (6 miejsce).


Były to wyjątkowe mistrzostwa. Wyjątkowe, bo 20. jubileuszowe przeprowadzone przez miejscowe stowarzyszenie „Super Kibic – Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren” kierowane przez prezesa Stanisława Sienkiewicza. Najpierw były eliminacje korespondencyjne rozegrane w kilku etapach do momentu wyłonienia 30 najlepszych dopuszczonych do finałowej rozgrywki. Panująca pandemia spowodowała, że do Dzierżoniowa przyjechało 17 śmiałków, aby wyłonić spośród siebie mistrza kibiców na 2020 rok. A, że były to jubileuszowe 20. mistrzostwa organizowane w Dzierżoniowie, stowarzyszenie „Super Kibic” przygotowało mnóstwo wyróżnień i okazałych pucharów.


W końcowej rywalizacji najlepszym okazał się notariusz z Kluczborka Adam Sokołowski. Tym samym zdobył on tytuł najlepszego kibica w kraju po raz 23. Tą liczbą zrównał się z legendarnym pływakiem Michaelem Phelpsem, który ma w swoim dorobku 23 tytuły mistrza olimpijskiego. Za zwycięstwo otrzymał puchar ufundowany przez burmistrza Dzierżoniowa, który wręczyła mu zastępczyni burmistrza Dorota Pieszczuch.


W klasyfikacji końcowej wyprzedził on Romana Strzałkowskiego z Darłowa, który otrzymał puchar ufundowany przez Starostę Dzierżoniowskiego. W imieniu Starosty puchar wręczała dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Grażyna Wójcik.


Trzecie miejsce i puchar wiceprezesa „Super Kibica” Grzegorza Walczaka zdobył Stefan Śliwa ze Świebodzic. Czwarte miejsce wywalczył Mirosław Prętkowski z Gostynia, piąty był Witold Kita z Wałbrzycha, szósty Andrzej Melniczak z Konina. Kolejne lokaty zajęli: Sebastian Skrok z Czarnego Lasu, Sławomir Podrzycki z Poznania, Mirosław Mikołajewski z Olsztyna i Ryszard Kołtun z Krakowa. Miejsca od 11 do 17 zajęli w kolejności: Leszek Hajduga ze Świdnicy, Ryszard Sobkowiak z Poznania, Jan Kasendra z Kępna, Tadeusz Tymrakiewicz z Kluczborka, Konrad Antczak z Kalisza, Adam Rzegocki z Rzeszowa i Stanisław Kamiński z Warszawy.


Zwycięzcy, a także pozostali finaliści otrzymali okazałe puchary ufundowane przez zarząd „Super Kibica” oraz dyplomy, nagrody rzeczowe oraz upominki ufundowane przez niektóre polskie związki sportowe. Wyróżnień było co niemiara. Otrzymali je najlepsi w historii startów w mistrzostwach rozgrywanych w latach 2001-2020 w Dzierżoniowie. Tu najlepszym okazał się Adam Sokołowski, który otrzymał okazały puchar Starosty Dzierżoniowskiego. Drugi w tej klasyfikacji udekorowany pucharem Burmistrza Dzierżoniowa został Stefan Śliwa, a na najniższym stopniu podium stanął Witold Kita, który otrzymał puchar Prezesa „Super Kibica” Stanisława Sienkiewicza, osobiście przez niego wręczony. Kolejne miejsca w tej klasyfikacji zajęli: Sebastian Skrok, Roman Strzałkowski, Leszek Hajduga, Andrzej Melniczak i Sławomir Podrzycki. Wszyscy otrzymali piękne puchary wręczane przez obecnych na mistrzostwach gości.


Kolejne wyróżnienia i puchary otrzymali najlepsi z Dolnego Śląska i najlepsi z powiatu dzierżoniowskiego. Byli to Stefan Śliwa, który otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Dzierżoniowa, drugi w tej klasyfikacji Witold Kita i trzeci Leszek Hajduga otrzymali puchary Zarządu „Super Kibica”. Najlepszym w historii kibicem z powiatu dzierżoniowskiego został Zygmunt Możarowski z Bielawy, otrzymał on puchar ufundowany przez Starostę Dzierżoniowskiego, a wręczyła go Grażyna Wójcik.


Puchar prezesa „Super Kibica” dla najlepszego w historii mistrzostw kibiców otrzymał Adam Sokołowski. Wśród uczestników tegorocznych mistrzostw był Ryszard Kołtun z Krakowa, były dwukrotny mistrz Polski kibiców z lat 1975 i 1978. Jemu organizatorzy wręczyli puchar Wiceprezesa „Super Kibica”. Obecny na imprezie senator VII i VIII kadencji Stanisław Jurcewicz udekorował pucharami najlepszych w historii w kraju, na Dolnym Śląsku i w powiecie dzierżoniowskim. Otrzymali je kolejno Adam Sokołowski, Stefan Śliwa i Zygmunt Możarowski.


Zarząd „Super Kibica” nie zapomniał o tych, co pomagali przy organizacji ostatnich 20 mistrzostw kibiców wręczając podziękowania i pamiątkowe statuetki. Podziękowanie za pomoc przy realizacji zadań statutowych stowarzyszenia otrzymał Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, natomiast pamiątkowe statuetki otrzymali: Grzegorz Walczak, Stanisław Sienkiewicz, Rafał Sienkiewicz, Paweł Sienkiewicz, Adam Hasiec i Ryszard Lewicki.


W tych wszystkich ceremoniach uczestniczyli wspomniani wyżej zaproszeni goście: senator VII i VIII kadencji Stanisław Jurcewicz, zastępca Burmistrza Miasta Dzierżoniowa Dorota Pieszczuch, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Starostwa Dzierżoniowskiego Grażyna Wójcik, znany działacz sportowy Mateusz Cegiełka. W szczególny sposób został wyróżniony prezes „Super Kibica” Stanisław Sienkiewicz, który otrzymał okazały puchar ufundowany przez kibiców za zorganizowanie 20 finałów mistrzostw Polski kibiców sportowych.


Mistrzostwa kibiców to jedyna taka impreza, która promuje wiedzę o sporcie. Dzięki niej Dzierżoniów stał się kolebką kibiców w kraju.


superkibic.eu


43. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych (Dzierżoniów - 27.06.2020):

1. Adam Sokołowski (Kluczbork) 203 pkt

2. Roman Strzałkowski (Darłowo) 179

3. Stefan Śliwa (Świebodzice) 156

4. Mirosław Prętkowski (Gostyń) 156

5. Witold Kita (Wałbrzych) 145

6. Andrzej Melniczak (Konin) 135

7. Sebastian Skrok (Czarny Las) 133

8. Sławomir Podrzycki (Poznań) 132

9. Mirosław Mikołajewski (Olsztyn) 127

10. Ryszard Kołtun (Kraków) 108

11. Leszek Hajduga (Świdnica) 95

12. Ryszard Sobkowiak (Poznań) 91

13. Jan Kasendra (Kępno) 86

14. Tadeusz Tymrakiewicz (Kluczbork) 73

15. Konrad Antczak (Kalisz) 72

16. Adam Rzegocki (Rzeszów) 70

17. Stanisław Kamiński (Warszawa) 57


Wkrótce zamieścimy pytania na jakie odpowiadali najlepsi znawcy sportu w Polsce.


sokolowski_puchar.jpg
sokolowski_sienkiewicz.jpg
szostka.jpg
sokolowski.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty