Strona główna > Materiały filmowe
I liga (24): Remis Puszczy z mielczanami2018-03-31 22:17:00

W 24. kolejce I ligi piłkarskiej Puszcza Niepołomice zremisowała ze Stalą Mielec 0-0.

Puszcza Niepołomice – Stal Mielec 0-0

Sędziował Mateusz Złotnicki z Lublina. Żółte kartki: Uwakwe, Stawarczyk – Kiercz, Arak, Djermanovic. Widzów 1010.

PUSZCZA: Staniszewski - Lepiarz, Stępień, Stawarczyk, Mikołajczy - Fryc, Stefanik, Uwakwe, Domański (79 Ryndak), Drzazga (67 Żurek) - Orłowski(75 Szewczyk).

STAL: Majecki - Gancarczyk (73 Djermanovic), Grodzicki, Kiercz, Leandro - Nowak (81 Marciniec), Dobrotka, Soljic, Janota, Banaszewski (83 Sobczak) - Arak.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, na pewno nie było widać, że do Niepołomic przyjechał wicelider Nice I ligi. Mecz miał kilka podtekstów, gdyż aż pięciu zawodników z obecnej kadry Puszczy, a także trener Tomasz Tułacz i jego asystenci w komplecie pracowali przed laty w klubie z Mielca.

Pierwszą okazję bramkową mieli goście, ale Michał Janota uderzał z ostrego kąta i przestrzelił. W odpowiedzi po centrze Macieja Domańskiego z bliska uderzył Konrad Stępień, ale piłka o centymetry minęła bramkę gości. Puszcza atakowała częściej, wykonywała sporo stałych fragmentów gry, ale tak dobrych okazji, jak wspomniana, już nie miała. Goście raz wyszli z ciekawą kontrą, lecz Damian Lepiarz w mistrzowski sposób powstrzymał Michała Janotę.

W drugiej połowie z każdą minutą rosła przewaga gospodarzy. W 47. minucie uderzył z ok. 16 metrów Stępień, ale Majecki odbił piłkę na róg. Potem gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obaj trenerzy chcieli wygrać, więc zaczęli dokonywać zmian. Na pewno więcej dały one gospodarzom, których grę rozruszali Bartosz Żurek oraz Dawid Ryndak. Obaj mieli najlepsze okazje strzeleckie. Pierwszy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie mogąc uderzyć lepszą lewą nogą, zdecydował się podać Ryndakowi, który przymierzył niemal idealnie, niemal, bowiem piłka trafiła w poprzeczkę. Po zagraniu Patryka Fryca Ryndak leżąc skierował piłkę w kierunku bramki, w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją obrońca Stali.

Goście w drugiej połowie nie stworzyli bramkowej okazji, generalnie zaprezentowali się w Niepołomicach poniżej oczekiwań, ale punkt zdobyli.

puszcza-niepolomice.pl

24. kolejka (31 marca), pozostałe mecze:

Chojniczanka Chojnice - Odra Opole 2-1, Raków Częstochowa - Wigry Suwałki 0-1, Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1-1, Pogoń Siedlce - Bytovia 1-1, Górnik Łęczna - Stomil Olsztyn 1-1, Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0, GKS Tychy - Ruch Chorzów 2-0, GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 1-0.

1. Miedź Legnica                        23  41  32-20

2. Chojniczanka Chojnice           21  39  30-14

3. Stal Mielec                              22  38  31-24

4. GKS Katowice                        22  37  32-26

5. Wigry Suwałki                         22  35  26-23

6. Odra Opole                             23  35  29-27

7. Chrobry Głogów                     22  34  27-24

8. Raków Częstochowa              21  32  35-26