Strona główna > Koszykówka
Koszykarki Wisły Can-Pack zdobyły Puchar Polski!2014-03-08 23:06:00

Wisła Can-Pack Kraków zdobyła Puchar Polski! W wielkim finale zespół trenera Stefana Svitka pokonał CCC Polkowice 68-64.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Ekipa CCC co prawda rozpoczęła od prowadzenia 4-0, ale Wisła Can-Pack szybko doprowadziła do wyrównania. Po akcji Allie Quigley krakowianki prowadziły 8-6. Ostatecznie w pierwszej kwarcie lepiej radziły sobie jednak zawodniczki trenera Jacka Winnickiego. Dzięki akcjom świetnej Magdaleny Leciejewskiej oraz Belindy Snell polkowiczanki miały przewagę czterech punktów.

W drugiej części meczu zespół CCC bardzo długo utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie. Po kolejnych punktach zdobytych przez Leciejewską było już 27-20. Wisła Can-Pack jeszcze w tej kwarcie doprowadziła jednak do remisu dzięki trafieniu Jantel Lavender.

Kluczowa dla wyniku spotkania była trzecia kwarta, którą zespół prowadzony przez trenera Stefana Svitka wygrał 21-9. Po kolejnych rzutach Allie Quigley i Jantel Lavender przewaga krakowianek wzrosła do 10 punktów. Maksymalne prowadzenie tej ekipy wyniosło 12 punktów.

Ostatnia część meczu była lepsza dla mistrzyń Polski, które odrabiały straty. Na pięć sekund przed końcem spotkania po trafieniu Teji Oblak CCC przegrywało zaledwie dwoma punktami. W kolejnej akcji faulowana była jednak Allie Quigley, która bezbłędnie wykonała rzuty wolne. Zespół z Polkowic nie miał już czasu na zmianę wyniku. Ostatecznie Wisła Can-Pack wygrała 68:64.

Najlepszą zawodniczką ekipy z Karkowa była Jantel Lavender, która zdobył 21 punktów i osiem zbiórek. 18 punktów dołożyła Allie Quigley. Magdalena Leciejewska zanotowała dla CCC 22 punkty i osiem zbiórek.

Wisła Can Pack Kraków - CCC Polkowice 68-64 (13-17, 22-18, 21-9, 12-20)
Wisła Can-Pack: Lavender 21, Quigley 18, Ouvina 15, Żurowska 11, Tamane 3, McCray 0, Pawlak 0, Skobel 0.
CCC: Leciejewska 22, Musina 12, Snell 11, Oblak 7, Majewska 4, Skorek 4, Skerović 2, Szczepanik 2, Misiek 0.