Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne
VERVA Street Racing w Krakowie (FOTO)2018-09-11 20:19:00

Fotoreportaż: GRZEGORZ JANIA


Zakończyła się 9. edycja największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce - VERVA Street Racing. W tym roku odbyła się w Krakowie i z całą pewnością była to trafna decyzja organizatorów, o czym świadczy ilość uczestników. W wydarzeniu w ciągu całego dnia (8 września) wzięło udział 80 tysięcy gości!


To największe tego typu widowisko w Polsce - zarówno dla fanów motoryzacji, jak i całych rodzin. Każdy znalazł tu coś dla siebie! Na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym można było podziwiać największe gwiazdy sportów motorowych, w tym Kubę Przygońskiego oraz jego kolegów z ORLEN Team i Akademii Orlen Team. Kuba kradł serca nie tylko uśmiechem, ale także najbardziej spektakularnymi pokazami driftu, jeżdżąc w ponad 1000-konnej Toyocie GT86, w pokazach cross country w Mini John Cooper Works Rally, a także w Subaru Impreza podczas wyścigów rallycross.


Emocji dużego kalibru dostarczyły dwie driftowe ciężarówki, które trąbiąc i puszczając dym spod kół, z hukiem, ale i gracją wywijały piruety przed zachwyconą publicznością. Oklaski wywoływały też niemalże cyrkowe ewolucje na motocyklach FMX.


Wśród zgromadzonych na terenie Pit Party prawie sześciuset maszyn można było podziwiać auta, którymi jeździli nasi pradziadowie, jak i elektryki, które dopiero zagoszczą masowo na naszych ulicach. Wszak motywem przewodnim tegorocznej edycji VERVA Street Racing był nawiązujący do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozwój motoryzacji na przestrzeni 100 ostatnich lat. Oglądaliśmy między innymi ponad dwadzieścia Ferrari i Lamborghini, w tym unikalny Huracan Performante. 


Podczas VERVA Street Racing zobaczyliśmy także motocyklistów ORLEN Team startujących w Mistrzostwach Świata w rajdach cross country i w rajdzie Dakar - motocyklistów Adama Tomiczka i Macieja Giemzę. Obecni byli również Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, mentorzy i trenerzy Akademii ORLEN Team, stawiającego na rozwój i poszukiwanie młodych talentów motocrossowych. Nie zabrakło też ich uzdolnionych wychowanków. Publiczności zaimponowali talentem i odwagą Maks Chwalik, Mikołaj Stasiak i zaledwie 10-letni Dawid Zaręba.


Sporym zainteresowaniem cieszyła się również strefa rodzinna w Parku Lotników Polskich, gdzie na całe rodziny czekały dmuchane place zabaw, symulatory jazdy samochodami rajdowymi, motocyklami i bolidami oraz stanowiska gry na konsolach. Nie zabrakło również stref animacji dla najmłodszych, najnowocześniejszych samochodów elektrycznych i strefy straży pożarnej PKN ORLEN, tłumnie obleganej przez uczestników. Wszyscy zmęczeni motoryzacyjnymi pokazami mogli odpocząć w strefie Stop Cafe.


Wydarzenie VERVA Street Racing zakończyło się spektakularnym pokazem sztucznych ogni.


Więcej informacji:

www.vervastreetracing.pl


verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva

verva


2.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty