Strona główna > Główna środek > V liga
KO 2 Kraków: Skawinka awansowała do IV ligi2019-06-08 17:09:00

W sobotnim meczu Klasy Okręgowej 2 Kraków, Wieczysta na własnym boisku przy ul. Chałupnika przegrała ze Skawinką 1-2. To oznacza, że na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zespół ze Skawiny zapewnił sobie awans do IV ligi zachodniej.

Goście do przerwy prowadzili 2-0 po golach zdobytych pod koniec pierwszej części gry przez Pawła Grzesiaka (głową po dośrodkowaniu z prawej strony) i Jakuba Kaganka (strzał do pustej bramki po nieporozumieniu bramkarza z obrońcą). Po przerwie kontaktowego gola dla Wieczystej zdobył Maciej Bębenek.

(AnGo)

Wieczysta Kraków - Skawinka Skawina 1-2 (0-2)

0-1 Paweł Grzesiak 30

0-2 Jakub Kaganek 42

1-2 Maciej Bębenek 65

Sędziowali: Mateusz Czerwień - Łukasz Szymczyk, Paweł Bagan (KS Kraków). Żółte kartki: Kamil Banachowicz, Mateusz Niechciał, Jakub Ptak - Paweł Grzesiak, Kamil Kwaśny.

WIECZYSTA: Mytych - Kwiecień (30 Ptak), Makuch, Niechciał, Guzik, Bębenek, Banachowicz, Iwan (80 Fudali), Buras, Madejski, Guja. Trener: Michał Guja.

SKAWINKA: Walachnia - Matys, Piwowarczyk, Spasiuk, Anton (84 Nowak), Kwaśny, Piszczek (84 Mandzelowski), P. Grzesiak (90 Banach), Gęśla (70 Sosnowski), T. Grzesiak, Kaganek (90 Marczyk). Trener: Damian Rębisz.