Strona główna > Główna środek > V liga
KO 3 Kraków: Niesamowity mecz w Rzeszotarach (FOTO)2019-05-12 18:47:00

Fotoreportaż: GRZEGORZ JANIA

Albo grubo, albo wcale! Tempo ostatnio większość meczów przegrywa, ale jak już jakiś wygrywa, to w sposób niesamowity! I tak było w sobotę! To były naprawdę Wielkie Derby!

Do Rzeszotar przyjechał Pasternik. Naładowany, w dobrej formie, chcący wygrać swój kolejny mecz ligowy... I to właśnie Pasternik bardzo dobrze wchodzi w mecz. Na początku sędzia dyktuje rzut karny dla drużyny gości i pokazuje bramkarzowi Tempa czerwoną kartkę za faul na zawodniku z Ochojna. Burkat podąża pod prysznic, trener Matera ściąga z pola Michalika, a na bramkę wpuszcza Chlistałę, który już w pierwszej akcji musi zmierzyć się bezpośrednio z zawodnikiem z Ochojna. Pasternik pewnie wykorzystuje rzut karny i obejmuje prowadzenie. Kilka minut później jest już 0-2. Po uderzeniu piłka odbija się od poprzeczki i ląduje w bramce. Chlistała bezradny. Wyrok zapadł, a kibice zadawali sobie tylko pytanie jak wysoko przegra gospodarz, bo Pasternik pomimo dwubramkowego prowadzenia dalej ładnie grał w piłkę i dążył do strzelenia kolejnych goli. Osłabione stratą zawodnika i oszołomione podwójnym uderzeniem Tempo powoli wracało do gry, aby w ostatniej akcji pierwszej połowy strzelić kontaktowego gola.

Druga połowa to już istne szaleństwo! Tempo pomimo osłabienia strzela kolejne bramki i doprowadza do wyniku 4-2! Z 0-2 do 4-2! Licznie zgromadzeni kibice przecierali oczy ze zdumienia! Ci z Rzeszotar szczęśliwi z takiego obrotu spraw, natomiast ci z Ochojna nie dowierzali, że pewne zwycięstwo wymyka im się z rąk. Tempo przez dłuższą część drugiej połowy dominowało na boisku. To Pasternik pomimo gry w przewadze wyglądał jakby grał w osłabieniu. Pod koniec spotkania to jednak drużyna z Ochojna zaczęła ponownie zagrażać bramce gospodarzy, czego efektem był gol na 4-3. Dobre zmiany jakie przeprowadził trener Matera, mocno dopingujący kibice i ambitna gra wszystkich zawodników Tempa sprawiła, że wynik 4-3 utrzymał się do końcowego gwizdka i tym samym tak potrzebne trzy punkty w walce o utrzymanie pozostały w Rzeszotarach. Z Radziszowianką bylo z 0-2 do 3-2, z Pasternikiem jeszcze bardziej spektakularne zwycięstwo. W osłabieniu z 0-2 do 4-3! Czy można sobie wyobrazić, że kolejny mecz będzie jeszcze bardziej szalony?! Ja nie potrafię!