KO 2 Kraków: Gole Mateuszów2017-08-28 09:40:00

GARBARNIA II Kraków - BŁĘKITNI Modlnica 2-1 (1-0)

1-0 Mateusz Piotrowski 3

1-1 Maciej Kawa 61

2-1 Mateusz Ząbczyk 69

Sędziowali (bez zarzutu): Bartosz Pawlik oraz Michał Bargiel i Krzysztof Cienkosz (KS Myślenice). Mecz bez kartek.

GARBARNIA II: Kamil Nowak - Rafał Górecki, Artur Krzeszowiak, Kamil Moskal, Grzegorz Kutrzeba (90+3 Adrian Stępień) - Michał Kitliński (85 Jan Kowalik), Marek Masiuda, Marcin Kołton (59 Wojciech Głuchaczka), Krystian Żakowicz (70 Przemysław Gruchacz) - Mateusz Ząbczyk, Mateusz Piotrowski (46 Amadeusz Bufnal).

BŁĘKITNI: Piotr Janik - Marcin Zaporowski, Dariusz Pyzioł, Michał Jaszczyński (75 Krzysztof Wcisło), Bicen Beytullah (Piotr Żurek), Kamil Krzysztonek (46 Artur Katarzyński), Jarosław Szumiec, Michał Krzywda, Maciej Kawa, Krzysztof Szumiec, Mirosław Podgajny.

Niejako w zwycięskim dopełnieniu weekendu - w sobotę swoje spotkania wygrała pierwsza drużyna oraz juniorzy starsi i młodsi Garbarni - rezerwa Brązowych pokonała w niedzielę na Rydlówce Błękitnych Modlnica. Mecz został rozegrany na głównej płycie stadionu Garbarni i obfitował w wiele podbramkowych sytuacji.

Jeszcze nie wszyscy widzowie zdążyli się wygodnie rozsiąść na trybunie, a Garbarze prowadzili już 1-0. Kapitan Młodych Lwów Mateusz Ząbczyk zagrał do Mateusza Piotrowskiego, a junior Garbarni zachował się jak rasowy napastnik: ograł dwóch rywali i strzałem po krótkim rogu pokonał Piotra Janika.

W 8. minucie groźne dośrodkowanie Marcina Zaporowskiego przeciął robinsonadą Kamil Nowak, uprzedzając wbiegających na jego przedpole napastników gości. W 16. minucie Maciej Kawa idealnie wyłożył piłkę Mirosławowi Podgajnemu, ten minął Nowaka i skierował futbolówkę do pustej bramki. Szykujących się do fetowania wyrównującego gola gości zastopował Kamil Moskal, który w ostatniej chwili dogonił i wybił piłkę z linii bramkowej.

W 18. minucie po strzale grającego trenera Błękitnych Krzysztofa Szumca Nowak wybił piłkę przed siebie, ale zajęli się nią defensorzy gospodarzy. W 21. minucie Zaporowski zagrał do Kawy, ten strzelił mocno, jednak Nowak był na posterunku i odbił futbolówkę, a ta po dobitce Podgajnego znalazła się w rękach bramkarza Brązowych.

W 22. minucie Michał Kitliński zagrał do Piotrowskiego. Po jego strzale Janik odbił piłkę przed siebie, a dobijający Ząbczyk był już na spalonym. W 29. minucie akcję Piotrowskiego i Ząbczyka finalizował Marek Masiuda, ale piłka nieznacznie minęła słupek. W 31. minucie po bardzo ładnej akcji gospodarzy i wymianie podań przez Kitlińskiego, Żakowicza i Ząbczyka Piotrowski posłał futbolówkę obok słupka.

W 46. minucie bliski wyrównania był Michał Jaszczyński, ale pomylił się nieznacznie. W 52. minucie ten sam zawodnik zepsuł świetną okazje sprokurowaną błędem jednego z obrońców Garbarni. W 58. minucie po dograniu Grzegorza Kutrzeby obok słupka uderzył Amadeusz Bufnal. W 61. minucie w podbramkowym zamieszaniu, kiedy gospodarze nieskutecznie reklamowali rzekome zagranie ręką jednego z zawodników Błękitnych, Kawa z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

W 63. minucie po strzale Ząbczyka Janik odbił piłkę przed siebie, a Bufnal główkował tuż nad poprzeczką. W 66. minucie Podgajny w sytuacji sam na sam także strzelił nad celem. W 69. minucie Bufnal zagrał do Ząbczyka, który z 12 metrów huknął nie do obrony.

W 77. minucie po wymianie podań z Ząbczykiem sam na sam z Janikiem znalazł się Kitliński, jednak bramkarz Błękitnych instynktownie nogą zablokował piłkę. Za moment Ząbczyk główkował obok celu, a w roli asystenta wystąpił tym razem Kitliński. W 79. minucie po podaniu Bufnala Ząbczyk przelobował Janika, ale piłka trafiła w poprzeczkę i wróciła w boisko. W 86. minucie bardzo groźnie, ale minimalnie obok celu strzelił z 18 metrów Bufnal.

Końcówka należała do gości, juz w doliczonym czasie gry zawodnicy Błękitnych domagali się rzutu karnego w sytuacji, w której arbiter podyktował rzut wolny dla Garbarni za tzw. "nakładkę". Decyzja sędziego była raczej słuszna, choć zapewne goście mają inne zdanie na ten temat.

I tak Garbarnia II po golach Mateuszów Piotrowskiego i Ząbczyka odniosła drugie zwycięstwo w nowym sezonie. W środę 30 sierpnia o godzinie 17:00 podopieczni trenera Stanisława Śliwy zmierzą się - na szczeblu Podokręgu - w Pucharze Polski z C-klasowymi Rybitwami na boisku rywala.