KO II Kraków: Młode Lwy odczarowały własne podwórko...2016-10-24 07:50:00

GARBARNIA II Kraków - TĘCZA Piekary 3-0 (1-0)

3-0 Mateusz Pawłowicz 72

Sedziowali (bez zarzutu): Sławomir Łojas oraz Jan Dzik i Aleksander Najman (Małopolski ZPN). Żółte kartki: Dominik Gaudyn, Wojciech Głuchaczka - Miroslav Rudenko (2). Czerwona kartka: Miroslav Rudenko (Tęcza, 42, druga żółta).

GARBARNIA II: Mikołaj Kohlbrenner - Jan Zygmunt, Artur Krzeszowiak, Sławomir Zygmunt, Mateusz Pawłowicz (82 Adrian Ryś) - Dominik Gaudyn (46 Kamil Sąder), Marek Masiuda (73 Amadeusz Bufnal), Wojciech Głuchaczka, Michał Kozik - Mateusz Ząbczyk, Mateusz Ciesielski (80 Szymon Palczewski).

TĘCZA:  Piotr Mazur - Kamil Kozioł, Miroslav Rudenko, Piotr Pyla, Mariusz Królik (46 Mateusz Kina), Mariusz Leja, Przemysław Jasiołek, Maciej Kozioł, Sebastian Soból, Adrian Ludwikowski, Krzysztof Żyła (83 Jakub Pitra).

Garbarnia II pokonała na własnym boisku Tęczę Piekary 3-0, po golach trzech Mateuszów: Ząbczyka, Ciesielskiego i Pawłowicza. Tym samym w 11. kolejce II grupy krakowskiej Klasy Okręgowej Młode Lwy odniosły pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo na Rydlówce.

Odczarowanie "własnego podwórka" nie przyszło Brązowym łatwo, bowiem przez pierwszą połowę gospodarze niemiłosiernie męczyli się z rywalami. A mogło być inaczej, już w pierwszych 20 minutach Ciesielski trzykrotnie stawał oko w oko z Mazurem.

W 5. minucie po podaniu Krzeszowiaka strzał 'Ciesiela" sparował bramkarz Tęczy, a dobitkę Ząbczyka zatrzymał na linii bramkowej obrońca. W 10. minucie Mazur znów obronił strzał Ciesielskiego i dobitkę Ząbczyka.

W 12. minucie bardzo dobrze w polu karnym Garbarni interweniował Sławomir Zygmunt, po strzale Lei. W 17. minucie po doskonałym crossie Pawłowicza znów przed szansą stanął Ciesielski, ale tym razem posłał piłkę obok słupka.

W 21. minucie Kohlbrenner wypiąstkował piłkę po groźnym dośrodkowaniu Kamila Kozioła. W 32. minucie Krzeszowiak w samą porę przeciął w polu karnym dogranie do Żyły. W 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ząbczyka nieczysto główkował Masiuda. W 39. minucie rzut wolny z około 25 metrów wykonywał Mariusz Królik, Kohlbrenner końcami palców skierował mocno uderzoną piłkę na poprzeczkę.

W 42. minucie faul na jednym z zawodników Tęczy popełnił Gaudyn, arbiter podyktował rzut wolny dla gości i upomniał "Kurczaka" żółtą kartką. Już po gwizdku, z prawie spełnionym zamiarem samodzielnego "wymierzenia sprawiedliwości" zawodnikowi gospodarzy ruszył Ukrainiec Rudenko, za co obejrzał drugi żółty kartonik i w efekcie - po czerwonej kartce - osłabił swój zespół.

W 45. minucie Młode Lwy strzeliły tzw. gola do szatni. Po podaniu Kozika mądrze przepuścił piłkę Ciesielski, a Ząbczyk celnym, przyziemnym strzałem ulokował ją w bramce tuż przy słupku.

W 48. minucie grający w dziesiątkę goście mieli okazję do wyrównania. Po dośrodkowaniu Pyli tuż obok bramki strzelił Jasiołek. W 50. minucie po idealnym podaniu Kozika w tempo do wbiegającego w pole karne Sądera temu drugiemu zabrakło zaledwie centymetrów do sięgnięcia piłki.

W 59. minucie po koronkowej akcji tercetu Kozik - Ciesielski- Ząbczyk ten drugi głową skierował piłkę do bramki.

Dobrą zmianę potwierdził Sąder przy trzecim golu dla gospodarzy w 72. minucie. Filigranowy pomocnik Garbarni, w przerwie wprowadzony na boisko za Gaudyna, był autorem akcji przypieczętowującej zwycięstwo Garbarni. Po rzucie rożnym wykonanym przez Kozika w posiadanie piłki weszli obrońcy gości. Sąder odebrał im ją przed linią pola karnego i wpadł niczym "buszmen" w największy gąszcz zawodników Tęczy i z boku pola karnego oddał strzał po ziemi, po którym Mazur "wypluł" piłkę przed siebie, a nadbiegający Pawłowicz nieuchronnie umieścił ją w bramce.

Po przerwie garbarze mogli wbić rywalom jeszcze więcej goli, ale w 75. minucie po strzale Ciesielskiego z 16 metrów piłka trafiła w poprzeczkę i wróciła do gry, a w 88. minucie Mazur sparował na poprzeczkę strzał Kozika zza linii pola karnego.

W 12. kolejce KO II Garbarnia II zagra w sobotę 29 października o godzinie 15:00 w Krzeszowicach przeciwko Świtowi.