Strona główna > Sportowe Podkarpacie
PP: Awans wiślaków w Mielcu2021-09-22 23:33:00

Piłkarze Wisły Kraków awansowali do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, pokonując w Mielcu Stal 3-1.

Stal Mielec - Wisła Kraków 1-3 (0-2)

0-1 Mateusz Młyński 20

0-2 Serafin Szota 24

1-2 Jan Kliment 69 (samob.)

1-3 Yaw Yeboah 73 (karny)

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). Żółta kartka: Yeboah (Wisła). Czerwona kartka: Kościelny (Stal, 26). Widzów 1410.

STAL: Primel - Wrzesiński (67 Seweryn), Kościelny, Chorbadzhiyski, Flis, Granlund - Sadłocha, Urbańczyk (46 Tomasiewicz), Kort (77 Guca), Hinokio (63 Jankowski) - Szczutowski (63 Sitek).

WISŁA: Biegański - Gruszkowski (89 Szot), Szota, Sadok, Hanousek - Yeboah (74 Hugi), El Mahdioui (82 Plewka), Zhukov, Skvarka (74 Savic), Młyński (82 Starzyński) - Kliment.

W pierwszych 10 minutach dwie dobre okazje miał Szczutowski, ale ich nie wykorzystał. Co nie udało się Stali, udało się Wiśle, która zdobyła dwa gole. Najpierw dobrze w polu karnym odnalazł się Młyński, który mocno kopnął w kierunku bramki. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, po czym zatrzepotała w siatce. Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Szota, kierując futbolówkę tuż za linię bramkową.

Od 26. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Kościelnego, który w nieprzepisowy sposób powstrzymywał wybiegającego na czystą pozycję Klimenta.

Wiślacy mieli w I połowie jeszcze kilka szans na podwyższenie (m.in. Młyński trafił w poprzeczkę). Podobnie działo się po przerwie. Mielczanie jednak nie odpuszczali i w 69. minucie dopięli swego - zanotowali trafienie kontaktowe, którego niefortunnym autorem został Kliment, pakując piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu Korta.

Gracze spod Wawelu zrewanżowali się jednak w najlepszy możliwy sposób, bowiem 4 minuty później ponownie zyskali dwubramkową przewagę, a ze swojego gola cieszyć się mógł Yeboah, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym.