Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Bardzo długa 90 minuta na Suchych Stawach2021-03-10 23:30:00

W zaległym meczu 17. kolejki II ligi piłkarskiej Hutnik Kraków zremisował ze Stalą Rzeszów 1-1 i opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Hutnik Kraków - Stal Rzeszów 1-1 (0-0)

0-1 Mariusz Sławek 90

1-1 Javier Bernal 90+6 (wolny)

Sędziował Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Marczuk, Mustafajew (Stal). Mecz bez publiczności.

HUTNIK: Smug - Ozimek (85 Olszewski), Wojcinowicz, Stawarczyk, Kędziora, Zmorzyński - Linca (71 Jodłowski), Drąg, Świątek (85 Bernal) - Bełczowski (62 Handzlik), Kitliński (62 Sobala).

STAL: Kaczorowski - Marczuk, Szeliga (57 Kostkowski), Góra, Głowacki - Goncerz (67 Pieczara), Reiman, Wolski (80 Mustafajew), Szczepanek (67 Maciejewski), Skrzecz (67 Sławek) - Olejarka.

Mecz przez większość czasu wyglądał podobnie – goście utrzymywali się przy piłce, a gospodarze kontrowali. Więcej profitu z tego mieli hutnicy, którzy zwłaszcza w pierwszej połowie powinni byli przynajmniej raz wpisać się na listę strzelców. Najbliżej tej sztuki był w 9. minucie Kitliński, który, po podaniu od Ozimka, miał przed sobą tylko bramkarza, ale trafił w słupek.

Po zmianie stron hutnicy stwarzali kolejne dobre okazje. Szanse mieli Świątek, Linca, Stawarczyk. W 72. minucie wszystkim wydawało się, że musi paść gol. Sobala będąc 5 m od bramki nieczysto trafił w futbolówkę i ta minęła słupek.

W ostatniej minucie Smug wypuścił piłkę z rąk, skorzystał będący w dobrym miejscu Sławek, dając tym samym prowadzenie rzeszowianom. W ostatniej akcji meczu, w 90+5. minucie, z wolnego z 20 metrów trafił Bernal, strzelając po ziemi, tuż przy lewym słupku bramki Kaczorowskiego.

Następny mecz Hutnik rozegra w niedzielę 14 marca u siebie z Lechem II Poznań. Spotkanie rozpocznie się o 13:15 i będzie transmitowane przez kanał Łączy Nas Piłka.