Czwarte zwycięstwo Słoni2020-09-20 12:58:00

"Słonie" nie zwalniają tempa! W meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi niecieczanie w sobotę u siebie pokonali 2-0 Resovię, to ich czwarte kolejne zwycięstwo od początku tego sezonu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Resovia 2-0 (1-0)

1-0 Artem Putiwcew 10

2-0 Roman Gergel 90+5

Sędziował Paweł Pskit. Żółte kartki: Grzybek, Grabowski, Jovanovic - Demianiuk, Kubowicz. Widzów 1670.

BBT: Loska - Grzybek, de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski - Gergel, Stefanik, Wlazło, Żyra (76 Jovanovic), Misak (76 Zeman) - Orzechowski.

RESOVIA: Daniel - Geniec, Kubowicz, Zalepa, Adamski - Kuczałek (82 Twardowski), Hebel (28 Radulj), Dziubiński (82 Wasiluk), Demianiuk, Feret (55 Mikulec) - Brychlik (55 Rogalski).

To goście starali się mocnym otwarciem wejść w mecz i już w 2. minucie ofiarna interwencja defensorów gospodarzy spowodowała, że mimo podbramkowego zamieszania rywale nie trafili do siatki.

Pierwszy groźny strzał oddał w 9 minucie Misak, ale Daniel zdołał wyłapać piłkę. Chwilę później padł gol. Po dośrodkowaniu Grabowskiego fantastycznym wolejem popisał się Putiwcew. Później okazje mieli Orzechowski i Wlazło, a tuż przed przerwą mógł podwyższyć Misak.

Po zmianie stron niecieczanie nadal byli stroną przeważającą, choć udanych akcji z obu stron było mniej. Wynik w ostatniej sytuacji meczu ustalił Gergel, który wykorzystał błąd golkipera gości i strzałem z połowy boiska skierował piłkę do pustej bramki.