KO 2 Kraków: Wolne beniaminka2019-08-19 18:24:00

Na inaugurację rozgrywek w krakowskiej klasie okręgowej (gr. 2) Borek Kraków uległ beniaminkowi, Kmicie Zabierzów, 1-2.

15.08.2019: Borek Kraków - AP Kmita Zabierzów 1-2 (1-0)

1-0 Damian Leśniak 44

1-1 Arkadiusz Lekki 62 (wolny)

1-2 Piotr Góral 87 (wolny)

Żółte kartki: Wcisło - Świder, S. Tyrała.

BOREK: D. Tyrała - Wilkołek, Studnicki, Bentkowski, Skubisz, Leśniak (65 Mosio), Dąbrowski (83 Zapała), Adamski, Warchoł, Dziekan, Wcisło. Trener: Rafał Krupa.

AP KMITA: Długopolski - Juszczyk (75 Kwiatkowski), Lekki, Śliwiński, Kawałek - Świder (46 Skotnicki), S. Tyrała, Mirek, Markowski (46 Góral), Wojdała (89 Kukiełka) - Pawlak (79 Terebieniec). Trener: Marcin Rusin.

Przez godzinę przeważał Borek. Już w 1. minucie mogła paść bramka, ale Wcisło z woleja trafił w bramkarza. W 20. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Warchoł. W końcu tuż przerwą Leśniak uderzył z 15 m do siatki przy prawym słupku. Goście mieli jedną okazję, gdy w 23. minucie Świder przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy.

Przez ostatnie dwa kwadranse przeważali zabierzowianie. W 62. minucie wyrównali. Lekki przymierzył z wolnego z ponad 20 m nad murem zaskakując D. Tyrałę. Zwycięskiego gola zdobył w 87. minucie Góral też z wolnego, z lewej strony boiska. Był to w zasadzie tzw. centrostrzał, po którym piłka przeszła wzdłuż bramki i wpadła do siatki przy dalszym słupku. Po chwili mógł podwyższyć Wojdała, lecz chybił z 5 m. Wcześniej, w II połowie, ten zawodnik miał bodaj trzy okazje bramkowe.

ksborek.com.pl, akademiakmita.pl, ST

Inne wyniki 1. kolejki KO 2 Kraków (15 sierpnia 2019): Bronowianka Kraków - Wiślanie II Jaśkowice 3-2, Wieczysta Kraków - Dąbski Kraków 5-1, TS Węgrzce - Prokocim Kraków 1-2, Kaszowianka - Hutnik II Kraków 2-2, Garbarnia II Kraków - Nadwiślan Kraków 2-0, Błękitni Modlnica - Piast Woołowice 6-1. Pierwszy lider: Błękitni Modlnica.

Zobacz film z meczu Borek - Kmita (CFsport)