U-20: Strózik i Kanach zagrali z Czechami2018-10-11 22:55:00

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 20 w kolejnym meczu Turnieju Ośmiu Narodów pewnie pokonała Czechy 3:0. 16 października drużyna Jacka Magiery zagra na wyjeździe z Holandią.

W zespole biało-czerwonych wystąpili dwaj Małopolanie: Sebastian Strózik (Cracovia) i Radosław Kanach (Sandecja).

Łódź: Polska – Czechy 3:0 (3:0)

1-0 Tymoteusz Puchacz 8

2-0 Adrian Łyszczarz 11 (karny)

3-0 Jakub Moder 16 (karny)

POLSKA: Radosław Majecki – Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Adrian Gryszkiewicz (31 Dominik Steczyk) – Sebastian Strózik (68 Konrad Gutowski), Radosław Kanach, Adrian Łyszczarz (89 Tomasz Makowski), Jakub Moder (67 David Kopacz), Tymoteusz Puchacz – Michał Góral (79 Adrian Benedyczak).

Reprezentacja przygotowuje się do przyszłorocznych mistrzostw świata U-20 i trener Magiera liczył na postęp w grze, ale także w wynikach. Do tej pory w turnieju Ośmiu Narodów Polacy przegrali bowiem z Włochami i Szwajcarią.

Polacy w ciągu ośmiu minut strzelili trzy gole. Najpierw po podaniu Sebastiana Strózika, Puchacz z bliska trafił do siatki. W kolejnej akcji sędzia podyktował rzut karny za faul na Janie Sobocińskim, a z 11 metrów pewnie strzelił Adrian Łyszczarz. W 15. minucie biało-czerwoni wyprowadzili kapitalną kontrę. Po podaniu Łyszczarza sam na sam z bramkarzem był Puchacz, ale Ondrej Lingr go sfaulował. Tym razem do jedenastki podszedł Jakub Moder i też się nie pomylił.

To był kwadrans, którzy wstrząsnął Czechami. A Polacy po strzeleniu trzech goli nie zamierzali na tym poprzestać. Dalej atakowali skrzydłami i zarówno Puchacz, jak i Strózik sprawiali sporo kłopotów rywalom.

Po przerwie przeważali goście, ale wynik się nie zmienił.