Pierwsza wygrana Garbarzy2018-08-19 08:47:00

W 5. kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia Kraków odniosła pierwsze zwycięstwo, pokonując ŁKS 3-2.

Garbarnia Kraków - ŁKS Łódź 3-2 (1-2)

1-0 Tomasz Ogar 2

1-1 Jewhen Radionow 18 (głową)

1-2 Patryk Bryła 29

2-2 Jan Sobociński 53 (samob.)

3-2 Krzysztof Kalemba 86 (karny)

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Kostrubała, Gawle, Ogar - Bryła, Rozwandowicz. Mecz na Stadionie Miejskim.

GARBARNIA: Cabaj - Piszczek, Czekaj (67 Kalemba), Garzeł, Pietras - Gawle, Kostrubała (46 Wojcieszyński), Lech, Serafin (46 Nowak), Kiebzak - Ogar.

ŁKS: Kołba - Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Rozmus - Bryła (83 Pyrdoł), Kalinkowski (80 Wolski), Gamrot, Łuczak, Ramírez (63 Żylski) - Radionow.

ŁKS był lepszym zespołem, ale wygrała Garbarnia, która bardzo szybko objęła prowadzenie. Ogar pokonał bramkarza efektownym lobem z ok. 20 m. Goście niebawem wyrównali. Po wrzutce Ramireza z wolnego celną "główką" popisał się Radionow. W 29. minucie łodzianie zdobyli drugiego gola, po dwójkowej akcji Bryły z Radionowem, zakończonej płaskim strzałem tego pierwszego.

Po przerwie goscie pomogli Brązowym wyrównać. Sobociński próbował zażegnać zagrożenie pod własną bramką i ostatecznie wybił futbolówkę tak, że odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Kilka minut później goście zaliczyli słupek i poprzeczkę, szczęście uśmiechnęło się do krakowian... Bramka dla ŁKS-u wisiała w powietrzu, ale zdobyli ją Garbarze. Po faulu jednego z zawodników karnego wykorzystał Kalemba...