Puszcza zwycięska w Jastrzębiu2018-08-05 14:47:00

W sobotnim meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza wygrała wyjazdowy mecz w Jastrzębiu 2-0 i została wiceliderem tabeli. W 74. minucie Patryk Skórecki (GKS) nie wykorzystał karnego, jego strzał obronił Miłosz Mleczko.

GKS 1962 Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 0-2 (0-1)

0-1 Hubert Tomalski 9

0-2 Krzysztof Drzazga 46

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Ali, Pacholski - Tomalski, Czarny. Widzów 1887.

JASTRZĘBIE: Drazik - Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny - Skórecki, Spychała (82 Gancarczyk), Tront, Jadach (67 Adamek), Ali - Żak (81 Dzida).

PUSZCZA: Mleczko - Fryc, Stawarczyk, Czarny, Bartków - Żytek (66 Stępień), Stefanik, Uwakwe, Drzazga (86 Kuzma), Tomalski (71 Ryndak) - Orłowski.

W 9. minucie goście wyszli na prowadzenie po uderzeniu Huberta Tomalskiego, który wykorzystał błędy defensywy miejscowych. W 29. minucie Patryk Skórecki miał idealną okazję do wyrównania. Piłka trafiła pod nogi pomocnika, stojącego kilka metrów przed bramką, ale ten nieatakowany fatalnie spudłował. Goście, nastawieni na grę z kontry, oddali inicjatywę, ale niewiele z ataków gospodarzy wynikało i Mleczko w zasadzie nie był w tej części gry zatrudniony.

Na początku II połowy sam na sam z Drazikiem wyszedł Drzazga i bez problemów posłał piłkę do siatki. W 53. minucie w dobrej sytuacji przed polem karnym znalazł się Tront, ale uderzył nad bramką. Dwie minuty później mogło być już 0-3, lecz tym razem fantastyczną interwencją popisał się Drazik, końcami palców wybijając futbolówkę na róg po strzale głową Czarnego. Dobrze interweniował również w 63. minucie, nie dając się zaskoczyć po mocnym strzale z dystansu  Drzazgi.

W 69. minucie sędzia podyktował rzut wolny w idealnej pozycji dla Kamila Szymury, ale ten uderzył za mocno i piłka poszybowała nad poprzeczką. Pięć minut później w polu karnym Puszczy faulowany był Maciej Spychała i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Skórecki, który w zasadzie… podał do bramkarza Puszczy, który nie miał najmniejszych problemów z obroną.

Mimo ambitnej postawy zawodników z Jastrzębia, nie byli oni w stanie sforsować defensywy rywali.