Strona główna > Sportowa Małopolska
Karina Lipiarska-Pałka startowała w Turcji2018-05-24 19:24:00

W łuczniczym Pucharze Świata w Antalyi brała udział zawodniczka Grota Zabierzów - Karina Lipiarska-Pałka.

W kwalifikacjach na 89 startujących zajęła 41. miejsce. W eliminacjach, po wygraniu 6:4 z reprezentantką Hiszpanii Celie Castanos, w drugim pojedynku natrafiła na jedną z najlepszych Koreanek - Jung Dasomi i uległa 0:6 zajmując ostatecznie 33. lokatę.

W turnieju drużynowym reprezentacja Polski z udziałem Kariny Lipiarskiej-Pałki pokonała Iran 5:1 i trzecią w kwalifikacjach reprezentację Chin 5:1. Później uległa silnej reprezentacji Niemiec 0:6 zajmując ostatecznie 8. miejsce.

Jako najlepsza polska zawodniczka w kwalifikacjach, Karina Lipiarska-Pałka wraz z Mateuszem Ogrodowczykiem (Surma Poznań) rywalizowała w mikstach. Po wyrównanej walce polska para uległa reprezentantom Wielkiej Brytanii 3:5 zajmując ostatecznie 17. miejsce.