Strona główna > Sportowa Małopolska
I liga (26): Puszcza wreszcie zwycięska2018-04-16 07:05:00

W 26. kolejce I ligi piłkarskiej Puszcza Niepołomice pokonała w niedzielne popołudnie Bytovię 2-0.

26. kolejka Nice 1 ligi: Puszcza Niepołomice – Drutex Bytovia 2-0 (2-0)

1-0 Krzysztof Drzazga 3 (głową)

2-0 Konrad Stępień 45 (głową)

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Orłowski, Stępień, Żurek - Jakóbowski, Gonzalez, Rzuchowski, Żarskis. Widzów 805.

PUSZCZA: Staniszewski - Stępień, Czarny, Stawarczyk, Bartków – Ryndak (81 Szewczyk), Uwakwe, Stefanik, Drzazga (68 Mikołajczyk), Żurek (86 Kotwica) – Orłowski.

BYTOVIA: Szromnik - Opałacz, Gonzalez, Żarskis, Kuzdra (70 Wilk), Jakóbowski (83 Kpassa), Rzuchowski, Wolski, Kamiński, Adamek (24 Wacławczyk), Surdykowski.

Po 9 meczach bez zwycięstwa Puszcza zapisała na swym koncie trzy punkty.

Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że gospodarzom bardzo zależy na zakończeniu niechlubnej passy. Już pierwsza akcja zakończyła się powodzeniem, gdy po centrze Orłowskiego Drzazga posłał piłkę do bramki głową. Zdobyty gol podziałał mobiizująco na miejscowych. Bardzo aktywni byli na skrzydłach Ryndak i Żurek, a w środku pola rządził Stefanik. Po uderzeniach tego ostatniego piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, a potem nieznacznie minęła słupek. Goście zagrozili bramce rywala tylko raz, gdy po strzale Rzuchowskiego znakomicie zachował się Staniszewski.

Gdy pierwsza połowa zbliżała się do końca, z lewej strony dośrodkował Żurek, a Stępień głową skontrował piłkę i ta wpadła do bramki.

W drugiej połowie goście starali się bardziej niż w pierwszej, ale nie zagrozili poważniej bramce Puszczy. Gospodarze zaatakowali w końcówce, najpierw dwukrotnie Szewczyk, a potem Stefanik mogli wpisać się na listę strzelców.

puszcza-niepolomice.pl

26. kolejka I ligi piłkarskiej

14 kwietnia: Chojniczanka - Zagłębie 0-2, Odra - Wigry 0-0, Katowice - Stal 0-2, Miedź - Stomil 1-0, Olimpia - Tychy 0-1.

15 kwietnia: Puszcza - Bytovia 2-0, Raków - Chrobry 1-3, Pogoń - Podbeskidzie 0-0, Górnik - Ruch 0-0.

1. Miedź Legnica                        26  48  36-21

2. Chrobry Głogów                     25  43  36-27

3. Stal Mielec                              25  42  36-28

4. Wigry Suwałki                         26  42  29-26

5. Chojniczanka Chojnice           24  41  33-19

6. Zagłębie Sosnowiec               26  40  34-26

7. GKS Katowice                        24  40  34-28

8. Odra Opole                             26  37  29-28