I liga (16): Koniec serii, porażka Puszczy z Pogonią2017-11-04 20:28:00

W 16. kolejce Nice 1 ligi Puszcza uległa Pogoni Siedlce 2-3. Po czterech meczach bez porażki podopieczni trenera Tomasza Tułacza znaleźli pogromcę.

Puszcza Niepołomice - Pogoń Siedlce 2-3 (1-1)

0-1 Michał Bajdur 28

1-1 Marcin Orłowski 37

1-2 Piotr Mroziński 57

1-3 Dawid Polkowski 77

2-3 Michał Czarny 80

Sędziował Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Furtak – Chyła, Mroziński.

PUSZCZA: Staniszewski – Furtak, Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk – Ryndak (66 Szewczyk), Stefanik (66 Nowak), Uwakwe, Domański, Żurek – Orłowski.

POGOŃ: Misztal – Świerblewski (81 Szrek), Wichtowski, Żytko, Ratajczak – Polkowski, Chyła, Mroziński (76 Krawczyk), Tomasiewicz, Bajdur (85 Panufnik) – Zjawiński.

Pierwszy formę bramkarza gości chciał sprawdzić Bartosz Żurek, ale jego uderzenie zblokowali obrońcy. W odpowiedzi uderzał Polkowski, którego próbę na rzut rożny sparował Staniszewski. Przed upływem pół godziny gry goście wyprowadzili zabójczy kontratak. Aktywny Zjawiński dograł idealnie do Bajdura, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

Piłkarze Puszczy udowodnili jednak, że strata bramki u siebie działa na nich podwójnie mobilizująco. W 37. minucie dośrodkowanie Domańskiego zgrał Żurek w kierunku Orłowskiego. Ten obrócił się z rywalem na plecach i uderzył przy dalszym słupku nie dając szans na skuteczną interwencję Misztalowi. Tuż przed przerwą Orłowski mógł podwoić swój stan posiadania, ale jego zamiary odczytali obrońcy.

Po zmianie stron swoje konto bramkowe starał się powiększyć Domański, który w 52. minucie uderzył bardzo groźnie z wolnego. Jego próbę z najwyższym trudem podbił jednak bramkarz Pogoni. Minutę później Domański znów miał doskonałą okazję do wpisania się na listę strzelców, ale jego strzał z bliskiej odległości odbił się od nogi rozpaczliwie interweniującego obrońcy. Chwilę później po rzucie rożnym strzelał jeszcze Michał Czarny, ale i po jego strzale futbolówka nie wpadła do siatki.

Kilka minut później nastąpła jednak zmiana wyniku. Rzut wolny sprytnie rozegrali piłkarze Pogoni i Mroziński wbiegający na krótki słupek pokonał Marcina Staniszewskiego.

Po stracie drugiej bramki na podwójną zmianę zdecydował się trener Tułacz. Na boisku w jednej chwili pojawili się Krzysztof Szewczyk i Dawid Nowak, którzy zastąpili Marcina Stefanika i Dawida Ryndaka. Puszcza wciąż przeważała, ale to goście strzelili kolejną bramkę.

Błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Piotr Stawarczyk i po sprytnym zagraniu Zjawińskiego sam na sam ze Staniszewskim wyszedł Polkowski, który wykorzystał znakomitą okazję.

W okamgnieniu kontakt złapali jednak piłkarze Puszczy. Za sprawą udanej główki Michała Czarnego w 80. meczu do remisu drużynie z Niepołomic brakowało już tylko jednego gola.

Dwie minuty później ta bramka padła, ale arbiter słusznie podniósł chorągiewkę, bowiem finalizujący akcję Łukasz Furtak był na spalonym.

W końcówce Misztal dwoił się i troił w bramce Pogoni, dzięki czemu wraz z kolegami po końcowym gwizdku mógł unieść ręce w geście triumfu.

puszcza-niepolomice.pl

Czołówka tabeli: 1. Miedź Legnica 29 pkt, 2. Chojniczanka 28, 3. Odra Opole 27, 4. Raków Częstochowa 25, 5. Puszcza i Chrobry Głogów po 24... W meczu na szczycie: Chojniczanka - Miedź 0-0.

Aktualizacja 6.11.2017 7:46