Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
CLJ U-17 (12): Wisła wygrała na szczycie, a Cracovia się ratuje2018-11-05 05:49:00

Cracovia wygrała bardzo ważny mecz w Krośnie i powinna się uratować przed spadkiem. Wystarczy 11 listopada pokonać u siebie Juventę.

Centralna Liga Juniorów U-17 (gr. D), 12. kolejka:

3 listopada

Karpaty Krosno - Cracovia 1-2 (0-1)

0-1 Piotr Kłąb 18

1-1 Szymon Dziadosz 68

1-2 Krystian Bociek 80+4

Czerwone kartki: Daniel Warzecha (74, druga żółta) - Patryk Musiał (65, druga żółta).

CRACOVIA: Mirus - Podyma, Pieńczak, Barański, Musiał - Jackowski (41 Maślanka, 68 Bociek), Nowakowski, Kafel, Kędzior  - Pałkowski (80 Topa), Kłąb (79 Strzeszkowski).

Juventa Starachowice - Korona Kielce 0-4

4 listopada

Wisła Kraków - Resovia 2-1 (0-0)

0-1 Sebastian Usarz 50

1-1 Kacper Myszogląd 57

2-1 Aleksander Buksa 64

WISŁA: Michał Kot — Patryk Pischinger (55 Szymon Nocoń), Patryk Warczak, Daniel Hoyo Kowalski, Jakub Zima, Aleks Leśniak (55 Mateusz Kulma), Daniel Muniak (41 Kacper Myszogląd), Wiktor Szywacz, Kacper Wydra (41 Mateusz Magdziarz), Aleksander Buksa (77 Antoni Matejczyk), Sławomir Chmiel.

W pierwszym meczu rzeszowianie wygrali 1-0, co sprawiło, że do niedzielnego starcia przystępowali z pozycji lidera, mając jeden punkt przewagi nad Wisłą. Nic dziwnego, że to Biała Gwiazda była bardziej nastawiona na ataki, podczas gdy goście skupiali się na kontrach. I byłyby one zabójcze, gdyby nie dwukrotna świetna postawa w bramce Michała Kota, który niemal w pojedynkę musiał zatrzymywać szarżującego Sebastiana Usarza. Lider klasyfikacji strzelców dwukrotnie przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. W 30. minucie Wisła mogła wyjść na prowadzenie, ale po podaniu Aleksandra Buksy, Kacper Wydra uderzył zbyt słabo i bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Wydra miał jeszcze jedną okazję, gdy dośrodkowywał Sławomir Chmiel, ale strzał napastnika został zablokowany przez obrońcę.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się Kacper Myszogląd i Mateusz Magdziarz, co było kluczowe dla przebiegu meczu. Jednak najpierw to znowu Resovia mocniej przycisnęła. Za pierwszym razem Usarz jeszcze się pomylił, ale minutę później już nie. Skorzystał z serii błędów w obronie i będąc przed Kotem pewnie go pokonał. Na szczęście na reakcję Wisły długo nie trzeba było czekać. Patryk Warczak zszedł do środku, podał do Buksy, który wypuścił w uliczkę Myszogląda. Ten dopadł do piłki, minął bramkarza i bez problemu wyrównał stan meczu. Chwilę później stuprocentową okazję zmarnował Buksa, który jednak nie pomylił się w 64. minucie. Skrzydłem popędził Chmiel i dograł mocno w pole karne. Nieszczęśliwa interwencja obrońcy sprawiła, że piłka zatańczyła na linii bramkowej i Buksa wepchnął ją do siatki. Napastnik Wisły mógł ten mecz zamknąć, ale po dograniu Magdziarza nie zdecydował się na podanie do lepiej ustawionych kolegów, a jego strzał został zblokowany. W odpowiedzi Resovia obiła słupek bramki Kota po rzucie wolnym sprzed pola karnego. Mimo prób Magdziarza, Chmiela czy Buksy wynik już nie uległ zmianie.

Wisła wskoczyła na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień wiślacy udadzą się do Kielc, gdzie zagrają z Koroną, która traci trzy punkty.

Stal Mielec - BKS Lublin 0-1

1. Wisła Kraków                12   25   27-11

2. Resovia                         12   23   17-10

3. Korona Kielce               12   22    19-8

4. BKS Lublin                    12   19   17-15

5. Cracovia                        12   16   17-16

6. Stal Mielec                    12   13   17-18

7. Karpaty Krosno             12   11   11-16