Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
W Szreniawie, na orliku pod balonem2018-02-02 20:49:00

Z końcem roku 2017 w Szreniawie na tamtejszym „orliku” została zmontowana pojemna hala pneumatyczna. Dzięki tej inwestycji dzieci, młodzież i dorośli mogą korzystać z obiektu przez cały rok. Trenuje tu nawet grający w okręgówce Strażak Przybysławice.


- Taka baza sportowa stwarza bardzo dobre warunki do uprawiania futbolu także poza sezonem jesienno-wiosennym. Aby jeszcze bardziej je wykorzystać, wspólnie z MKS Pogoń Miechów podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu rozgrywek pod nazwą „Liga pod balonem” w dwóch kategoriach wiekowych: żaki (2009 i młodsi} i skrzaty (2011 i młodsi) – informuje trener SP Gołcza i animator piłki nożnej Marek Machnik.


Blisko 100 uczestników wzięło udział w pierwszej kolejce rozgrywek ligi pod balonem (w kategorii żaki). Do ligi zgłosiły się następujące zespoły: MKS Pogoń Miechów, WAP Wolbrom, Przemsza Klucze, Skała 2004, Słowik Olkusz, Słomniczanka Słomniki, Spartak Charsznica i AP Gołcza.


Zarówno w kategorii żaków, jak i skrzatów rozgrywki odbywają się w formie czterech turniejów, w których mecze rozgrywane są systemem „każdy z każdym”. Każda kolejka podzielona jest na dwie sesje, w każdej z nich występują 4 zespoły, a mecze rozgrywane są na dwóch boiskach jednocześnie. Już w pierwszej kolejce rozgrywek zawodnicy pokazali jak wielką radość sprawia im gra w piłkę nożną. Licznie zgromadzeni rodzice bardzo mocno dopingowali swoje pociechy. Mecze obfitowały we wspaniałe akcje, strzały, parady bramkarskie i oczywiście to, co cieszy najbardziej – gole.


A 21 stycznia zobaczyliśmy w akcji najmłodszych adeptów futbolu, czyli skrzatów. O godz. 9.30 grali o prymat: Spartak Charsznica, AP Gołcza, Pogoń Miechów (współorganizator turnieju „pod balonem”) i MKS Skała 2004. Natomiast półtorej godziny później na sztucznej murawie spotkali się: Słowik Olkusz, WAP Wolbrom, Słomniczanka Słomniki oraz Akademia Champions Miechów. Druga kolejka rozgrywek żaków odbędzie się 4 lutego o godz. 9.30, natomiast skrzaty spotkają się w tym „zadaszonym” miejscu 25 lutego br.


ZW


balon1.jpg
balon2.jpg
balon5.jpg
balon3.jpg
balon4.jpg
balon6.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty