Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
ARMADA CUP 2017: POGOŃ LWÓW Z PUCHAREM PREZESA RKS GARBARNIA2017-05-29 19:54:00

W niedzielę 28 maja br. na stadionie RKS Garbarnia przy ul. Rydlówka 23 w Krakowie rozegrany został Międzynarodowy Turniej Piłkarski dla zawodników z rocznika 2008 i młodszych o Puchar Prezesa RKS Garbarnia "Armada Cup 2017".

W turnieju udział wzięły Garbarnia, Wisła Kraków, Pogoń Lwów, UKS Pszczelna, Nadwiślan Kraków, Tramwaj Kraków, Prokocim Kraków oraz AP Orzeł Piaski Wielkie.

Organizatorom dopisała prawdziwie letnia pogoda, toteż Rydlówka w niedzielę była pełna słońca, radości i zabawy, które towarzyszyły sportowej rywalizacji młodych piłkarzy. Gorąco zresztą wspieranych przez rodziców, którzy zapełnili trybunę stadionu Garbarni.

Główną nagrodą turnieju, którego wiodącym partnerem i sponsorem była firma ArmadaFinanse SA, był Puchar Prezesa RKS Garbarnia.

Pierwsze miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa RKS Garbarnia "Armada Cup 2017" zajęła Pogoń Lwów przed Garbarnią i Wisłą Kraków, a na dalszych miejscach uplasowały się Prokocim Kraków, UKS Pszczelna, AP Orzeł Piaski Wielkie, Tramwaj Kraków i Nadwiślan.

Turniej był rozgrywany systemem "każdy z każdym", a spotkania trwały po 18 minut. Zawody bardzo dobrze sędziowali panowie Artur Daniel i Artur Karasiewicz.

Najlepszym zawodnikiem został Szymon Jędrszczyk z Garbarni, najlepszym bramkarzem Oskar Jańczy z Wisły, a tytuł króla strzelców z 15 golami zgarnął Przemek Śliwa z UKS UL Pszczelna.

Najmłodszym zawodnikiem był Dariush Kovalskyi z Pogoni Lwów.

Organizatorzy zadbali także o puchar dla najmłodszego kibica, który został wręczony czteroletniemu Piotrusiowi Gadowskiemu - "Małemu Messiemu".

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i upominki, a nagrody wręczał prezes Garbarni Jerzy Jasiówka w towarzystwie piłkarzy walczącej o awans do II ligi drużyny Młodych Lwów: Krzysztofa Kalemby, Marcina Siedlarza, Mateusza Ciesielskiego i Tomasza Liputa oraz trenerów Stanisława Śliwy, Roberta Włodarza, Marcina Chmury i Jacka Kokoszki. Sztab trenerski, który uzupełniali działacze Garbarni czuwał nad bezpieczeństwem uczestników turnieju i prawidłowym jego przebiegiem.

Partnerami imprezy byli także - między innymi - Małopolski Związek Piłki Nożnej, Urząd Miasta Krakowa, Hurtownia Sprzętu Sportowego Sport-Tiw, Dzielnica XIII Podgórze, Nadsański Bank Spółdzielczy, a patronat medialny wzięły na swoje barki Radio Kraków i portal Sportowe Tempo.