Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > III liga
32. kolejka III ligi: Dlaczego Podhale przegrało z Motorem?2019-05-26 19:04:00

W Zamościu, gdzie rozgrywa mecze Motor Lublin na czas młodzieżowych mistrzostw świata, Podhale przegrało 2-3. Po tej prestiżowej potyczce spodziewano się emocji, a skończyło się na wielkim niedosycie. Chodzi o sędziego z Rzeszowa, na którego posypały się gromy w podhalańskich mediach. Zacytujmy najciekawsze fragmenty z opisów nowotarskich dziennikarzy. 


"Sportowe Podhale" (Stefan Leśniowski):

- No i lublinianie wygrali, chociaż z pomocą arbitra z Rzeszowa, który wyrzucił dwóch nowotarżan z boiska i od 63 minuty grali w dziewiątkę. Może tylko zastanawiać jedno. Dlaczego mecz sędziował człowiek z Rzeszowa? Arbiter rozdawał „żółtka” na lewo i prawo, ale górali traktował surowiej. I nawet, gdyby słusznie rozdał dwie „czerwienie”, to i tak pozostanie niesmak. Można się dziwić obsadowcowi, że wsadził go na minę. SKANDAL! ALE TO JEST POLSKA PIŁKA, CHORA JUŻ OD DAWNA. Gdyby arbiter miał trochę rozsądku, to zrezygnowałby z prowadzenie „energetycznego” spotkania. A tak... W konsekwencji jego decyzji Podhale przegrało drugie spotkanie wiosną, a trzecie w sezonie.


"Podhale Region" (Maciej Zubek):

- Nie milkną echa skandalicznej decyzji o obsadzie Sebastiana Godka w roli sędziego głównego meczu między Motorem Lublin, a Podhalem Nowy Targ. Już sam fakt, że arbiter to rodowity rzeszowianin, powoduje że chcąc nie chcąc pewne domysły rodzą się same. Ale idźmy dalej. Zobaczymy profil pana sędziego na jednym z portali społecznościowych. W dzisiejszych czasach to skarbnica wiedzy.

I cóż tam widzimy? Pośród 1095 znajomych w oczy rzucają się 3 postacie: Łukasz Strzępek, Miłosz Lewandowski i Zbigniew Dąbek. Wszyscy trzej to członkowie sztabu szkoleniowego... Stali Rzeszów, klubu który rzecz jasna był bardzo zainteresowany wynikiem spotkania z Zamościa (tam grał Motor z Podhalem).

  Motor Lublin - Podhale Nowy Targ 3-2 (1-1)

0-1 Tomasz Palonek 3

1-1 Marcin Michota 15

2-1 Szymon Kamiński 62

3-1 Grzegorz Bonin 80 

3-2 Artur Pląskowski 89 (karny)

Sędziowali: Sebastian Godek - Grzegorz Pytko, Krystian Kołodziej (Rzeszów). Żółte kartki: Grzegorz Bonin, Szymon Kamiński, Marcin Michota, Dawid Pożak, Bartosz Waleńcik - Martin Baran, Michał Bedronka, Mateusz Mianowany. Czerwone kartki: Mateusz Mianowany (46, druga żółta), Martin Baran (62, druga żółta). W 73 min usunięty został z ławki rezerwowych trener bramkarzy Podhala Mateusz Wójcik.

MOTOR: Olszewski – Waleńcik, Pożak, Cichocki, Bonin, Brzyski (85 Pajnowski), Gałecki, Michota (73 Majewski), D. Kamiński, S. Kamiński (76 Poźniak), Paluch (76 Rak). Trener: Robert Góralczyk.

PODHALE: Szukała – Drobnak, Bedronka, Baran, Barbus (66 Potoniec), Hruska (73 Przybylski), Mianowany, Dynarek, Mizia (78 Mrówka), Pląskowski, Palonek. Trener: Dariusz Mrózek.

  Hutnik Kraków - Orlęta Radzyń Podlaski 2-2 (1-0) 

1-0 Krzysztof Świątek 3

1-1 Maciej Wojczuk 56

2-1 Filip Handzlik 61 

2-2 Patryk Szymala 81 

Sędziowali: Jakub Moskal - Robert Frączkiewicz, Karol Purtak (Kielce). Żółte kartki: Bartosz Ciborowski, Bartosz Idzikowski, Arkadiusz Korolczuk, Jan Bożym (wszyscy Orlęta). W 90 min usunięty został z ławki rezerwowych trener gości Rafał Borysiuk.

HUTNIK: Chorążka - Janecki (46 Ptak), Sosna, Leśniak, Źródlewski, Radwanek (46 Bukowczan), Reczulski, Broda, Świątek, Linca (69 Matysek), Handzlik (84 Nowak). Trener: Leszek Janiczak. 

ORLĘTA: Nowacki - Idzikowski, Kiczuk (72 Zaręba), Radosław Kursa, Ciborowski (75 Waniowski), Bożym (63 Szymala), Lipiński, Korolczuk (79 Ilczuk), Kania, Wojczuk, Siwek. Trener: Rafał Borysiuk.


W pozostałych meczach:

Wisła Puławy - Soła Oświęcim 0-0

Podlasie Biała Podlaska - Spartakus Daleszyce 2-1 (1-0) 

Wisła Sandomierz - Stal Rzeszów 1-1 (1-0) 

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Chełmianka Chełm 1-2 (0-1) 

Stal Kraśnik - Wólczanka Wólka Pełkińska 1-0 (0-0) 


Mecze przełożone z uwagi na opady deszczu:

Czarni Połaniec - Avia Świdnik, 28 maja

Sokół Sieniawa - Wiślanie Jaśkowice, 5 czerwca


Do zakończenia rozgrywek III ligi (grupa IV) pozostały dwie kolejki. 

* Podhale gra u siebie z KSZO 1929 Ostrowiec Św. i na wyjeździe ze  Stalą Rzeszów.

* Stal Rzeszów gra na wyjeździe z Chełmianką i u siebie z Podhalem.

* Motor gra na wyjeździe z Wólczanką i w Zamościu z Wiślanami Jaśkowice.


Czołówka tabeli:

1. Podhale            32  73  60-25

2. Stal Rzeszów   32  70  81-27

3. Motor Lublin     32  67  57-29

Podhale ma gorszy bilans bezpośrednich meczów z Motorem. Z kolei ze Stalą padł jesienią remis 1-1.

(ST)


hutnik_orleta.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty