Strona główna > Główna środek > III liga
III liga (9): Trwa świetna passa Wiślan; po meczu emocje lekkoatletyczne2017-09-23 14:15:00

Trwa świetna passa w III lidze Wiślan Jaśkowice. W sobotnie południe zremisowali w Białej Podlaskiej z Podlasiem 2-2, choć do przerwy przegrywali 0-2. To już ósmy kolejny mecz bez porażki.

- Po 7-godzinnej podróży nie weszliśmy dobrze w mecz. Po przerwie dominowaliśmy już na murawie i powinniśmy to spotkanie wygrać. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Galos przerwał akcję gospodarzy i ujrzał drugi żółty kartonik - podsumował Janusz Morawski, członek zarządu Wiślan, który dzień wcześniej otrzymał w Nowym Sączu zaszczytny tytuł "Mecenasa Futbolu Małopolskiego" od MZPN. Dyplomu z medalem nie odebrał, bowiem w domu pojawiła się woda i na uroczystą galę nie mógł pojechać.

Po meczu Wiślan z Podlasiem w Białej Podlaskiej rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski młodzików. Powody do radości miał udzielający nam informacji Janusz Morawski, bowiem jego syn Kacper (rocznik 2002) zdobył srebrny medal w biegu przez płotki na 200 m z rekordem życiowym 26.34. Zawodnik Wieliczanki przegrał tylko z Jakubem Mottą z ZLKL Zielona Góra. W niedzielę wywalczył brązowy medal w biegu na 110 m ppł. Weronika Nagięć, klubowa koleżanka Kacpra, sięgnęła po "srebro" na 200 m przez płotki.

Podlasie Biała Podlaska - Wiślanie Jaśkowice 2-2 (2-0)

1-0 Paweł Zabielski 25

2-0 Kamil Kocoł 33

2-1 Łukasz Popiela 56 (karny)

2-2 Maciej Bębenek 76

Sędziowali: Albert Bińkowski - Dariusz Frydryk, Jakub Chrzanowski (Skarżysko-Kamienna). Żółte kartki: Przemysław Grajek, Paweł Komar, Kamil Kocoł, Mateusz Łakomy, Michał Pyrka - Paweł Galos, Piotr Morawski. Czerwone kartki: Mateusz Łakomy (po meczu, druga żółta) - Paweł Galos (90+2, druga żółta).

PODLASIE: Gugeszaszwili - Pajnowski, Łakomy, Pyrka, Komar (88 Skrodziuk), Dmowski (70 Andrzejuk), Grajek, Kocoł (37 Syryjczyk), Zabielski (74 Buzun), Kruczyk (72 Radziszewski), Wojczuk. Trener: Michał Storto.

WIŚLANIE: Ropek - Marcin Morawski, Galos, Sikora, P. Morawski, Żaba (78 Labut), Krasuski, Michał Morawski (88 Sosin), Bębenek (78 Czarnecki), Kuliszewski (46 Wcisło), Popiela. Trener: Wojciech Ankowski.

NKP Podhale Nowy Targ - Wisła Sandomierz 1-2 (1-1)

0-1 Damian Juda 16

1-1 Artur Pląskowski 22

1-2 Damian Juda 86

Sędziował Jakub Pieron (Świętokrzyskie KS). Żółta kartka - Daniel Mikołajczyk (Podhale).

PODHALE: Szukała - Bedronka, Mikołajczyk, Cyfert, Drobńak, Kobylarczyk (54 Przemyk), Lewiński (46 Piwowarczyk), Świerzbiński, Nawrot, Dziedzic (66 Buć), Pląskowski (77 Pająk). Trener: Tomasz Kulawik.

WISŁA: Drzymała - Jakóbczyk, Wilk, Górski, Korona, Piątkowski (90+ Ziółek), Mokrzycki (87 Beszczyński), Nikanowicz,  Siepierski (74 Tur), Michalski (61 Drapsa), Juda (90+ Siudak). Trener: Jarosław Pacholarz.

Unia Tarnów - JKS Jarosław 3-2 (1-1)

1-0 Sebastian Zawrzykraj 29

1-1 Bartłomiej Gliniak 40 (karny)

1-2 Kamil Stachyra 74

2-2 Damian Lubera 80

3-2 Damian Bachara 90

Sędziowali: Michał Gurgul - Sławomir Steczko, Artur Kijak (KS Kraków).