Strona główna > Główna środek > III liga
UEFA Regions' Cup: Małopolska zaczęła od wygranej2017-06-27 16:11:00

W Niepołomicach i Grabiu rozpoczął się we wtorek finałowy turniej UEFA Regions' Cup. Małopolski ZPN wygrał na boisku Puszczy 2-0 z Mazowieckim ZPN i został pierwszym liderem.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11:00 przy wysokiej temperaturze, stąd widowisko - zwłaszcza w pierwszej połowie - nie mogło zachwycać. Nieco więcej z gry mieli małopolanie, ale nie dochodzili do czystych pozycji strzeleckich. Dwie zmiany przeprowadzone w przerwie przyniosły spodziewany efekt. Podopieczni Szopy i Gizy grali szybciej, składniej, a to przyniosło wymierne efekty. Sygnał do ataku dał rezerwowy Mateusz Stanek z Trzebini; po jego akcji i strzale z linii pola karnego futbolówka minęła słupek. Po chwili dwa rzuty rożne były perfekcyjnie wykonane. Najpierw Daniel Mikołajczyk uderzał głową i minimalnie się pomylił, ale za moment kolejne dośrodkowanie Mateusza Majcherczyka i "główka" Huberta Pachowicza dały prowadzenie. Osiem minut później wynik ustalił kolejny rezerwowy; Stanek zagrał w polu karnym do Konrada Kuliszewskiego, a ten z bliska pokonał Pawła Młodzińskiego.

Mazowiecki ZPN - Małopolski ZPN 0-2 (0-0)

0-1 Hubert Pachowicz 75

0-2 Konrad Kuliszewski 82

Sędziowali: Sebastian Jarzębak (Śląski ZPN) - Sławomir Steczko, Kazimierz Dzióbek (KS Kraków). Żółte kartki: Kamil Czarnecki, Arkadiusz Zalewski - Mariusz Bienias, Mateusz Majcherczyk, Daniel Mikołajczyk.

MAZOWSZE:  Młodziński - Zalewski, Maruszewski, Smuga (86 Krupnik), Filipczak, Słomka (46 Czarnecki), Gregorowicz, Obłuski (61 Wicik), Raszka, Nogaj (46 Korczakowski), Białecki (71 Piszczatowski). Trener: Artur Kolator.

MAŁOPOLSKA: Banek - Więcek (90+2 Filipek), Mikołajczyk, Kalinowski, Silczuk (82 Zawiślan), Kowalik (71 Zawrzykraj), Bienias (46 Pachowicz), Hebda (63 Stanek), Czubin, Majcherczyk, Biały (46 Kuliszewski). Trenerzy: Krzysztof Szopa, Piotr Giza.

Na boisku Wiślanki Grabie: Zachodniopomorski ZPN - Dolnośląski ZPN 2-3 (0-2)

1. Małopolski ZPN             1    3    2-0

2. Dolnośląski ZPN            1    3    3-2

3. Zachodniopom. ZPN     1    0    2-3

4. Mazowiecki ZPN            1    0    0-2

28 czerwca 2017 (środa) - druga kolejka meczów:

Godz. 17: Małopolski ZPN - Dolnośląski ZPN (stadion Puszczy Niepołomice)

Godz. 17: Mazowiecki ZPN - Zachodniopomorski ZPN (stadion Wiślanki Grabie)

30 czerwca 2017 (piątek) - trzecia kolejka meczów

Godz. 11: Zachodniopomorski ZPN - Małopolski ZPN (stadion Puszczy Niepołomice)

Godz. 11: Dolnośląski ZPN - Mazowiecki ZPN (stadion Wiślanki Grabie)

* * *

Uroczyste zakończenie turnieju odbędzie się 30 czerwca o godz. 14 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

Zwycięzca będzie reprezentował PZPN w dalszej fazie rozgrywek, na szczeblu europejskim.