Strona główna > Główna środek > II liga
Porażka Brązowych w Katowicach2020-11-05 09:01:00

W 11. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków przegrała wyjazdowy mecz z GKS Katowice 1-2.

GKS Katowice - Garbarnia Kraków 2-1

1-0 Arkadiusz Jędrych 59

2-0 Arkadiusz Woźniak 62

2-1 Tomasz Kołbon 90+3

Sędziował Marek Śliwa (Kielce). Żółte kartki: Urynowicz, Gałecki, Mrozek - Nakrosius, Kołbon. Bez publiczności.

GKS: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Kiebzak (52 Woźniak), Błąd (82 Stefanowicz), Gałecki, Urynowicz, Sanocki (74 Kościelniak) – Kozłowski (29 Szwedzik).

GARBARNIA: Kozioł – Kowalski, Masiuda, Nakrosius (81 Marszalik), Pająk – Morys (85 Wacławek), Laskoś, Kołbon, Kuczak, Bąk – Radwanek (76 Balicki).

W I połowie przeważali gospodarze, ale Garbarnia miała swoją okazję w 40. minucie. Po strzale Morysa Mrozek w ostatniej chwili odbił do boku piłkę zmierzającą do siatki.

W 59. minucie katowiczanie objęli prowadzenie. Błąd dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Jędrych, który strzałem po długim rogu pokonał golkipera Brązowych. Trzy minuty później gospodarze odzyskali piłkę na połowie Garbarni, po czym Woźniak płaskim uderzeniem trafił na 2-0.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy ambitnie walczyli do samego końca. W doliczonym czasie bramkę dla krakowian zdobył Kołbon, było to tylko trafienie honorowe.