Strona główna > Główna środek > II liga
Hutnik pokonany w Polkowicach2020-09-13 19:19:00

W 3. kolejce II ligi piłkarskiej Hutnik Kraków przegrał 0-3 z Górnikiem w Polkowicach.

Górnik Polkowice - Hutnik Kraków 3-0 (1-0)

1-0 Mariusz Szuszkiewicz 12

2-0 Eryk Sobków 53

3-0 Mariusz Szuszkiewicz 67

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Żółte kartki: Wacławczyk, Szuszkiewicz – Kędziora, Sobala.

GÓRNIK: Szymański – Fryzowicz, Kowalski-Haberek, Opałacz (82 Magdziak), Azikiewicz – Sobków, Wacławczyk (85 Borkowski), Danilczyk, Szuszkiewicz (74 Baranowski), Terpiłowski (82 Radziemski) – Baszak (74 Karmelita).

HUTNIK: Smug – Jaklik (81 Olszewski), Kędziora, Stawarczyk, Tetych – Ozimek (61 Linca), Drąg, Kieliś (68 Antoniak), Świątek, Hafez (62 Handzlik) – Sobala (62 Hajduk).

W 12. minucie Szuszkiewicz otworzył wynik, wykorzystał nieporozumienie w szeregach obrony rywala i z zimną krwią wpakował futbolówkę do bramki.

Hutnik miał właściwie tylko jedną okazję do zdobycia bramki. W 17. minucie strzał Ozimka obronił bramkarz, a po dobitce niepilnowanego Hafeza z kilku metrów piłka trafiła w poprzeczkę.

W 32. minucie za faul na Terpiłowskim arbiter podyktował karnego. Smug wygrał pojedynek z Sobkowem, obronił też dobitkę.

W końcówce I połowy Szuszkiewicz główkował w poprzeczkę, a Terpiłowski strzelił w słupek.

Po przerwie nadal dominowali gospodarze. Na 2-0 podwyższył Sobków, a wynik na 3-0 ustalił Szuszkiewicz.