Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (31): Garbarnia rewelacją wiosny2018-05-14 02:19:00

W 31. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków pokonał ŁKS Łódź 2-1. To szóste z rzędu zwycięstwo Brązowych!

GARBARNIA Kraków - ŁKS Łódź 2-1 (1-1)

1-0 Krzysztof Kalemba 30 (karny)

1-1 Wojciech Łuczak 45+1 (głową)

2-1 Tomasz Ogar 53

Sędziował Mateusz Bielawski (Śląski ZPN). Żółte kartki: Masiuda (2), Ogar - Rozmus, Bryła (2), Wolski, Kocot, Juraszek, Kujawa, Guzik. Czerwone kartki: Masiuda (73, druga żółta) - Bryła (32, druga żółta).

GARBARNIA: Kozioł - Furtak, Wrześniewski, Kalemba, Pietras - Wójcik, Masiuda, Wojcieszyński, Krykun (74 Garzeł) - Ogar (90+2 Serafin), Kiebzak (83 Gawle).

ŁKS: Kołba - Widejko (63 Kujawa), Wolski, Bryła, Rozmus (46 Pyciak), Łuczak, Radionov (57 Zagdański), Pyrdoł (68 Guzik), Juraszek, Rozwandowicz, Kocot.

Gospodarze objęli prowadzenie z karnego podyktowanego za zagranie ręką. Jedenastkę wykonał Kalemba. Grający od 32. minuty w dziesiątkę łodzianie zdołali wyrównać w doliczonym czasie I połowy. Po wrzutce z kornera celną "główką" popisał się Łuczak. Niedługo po przerwie Brązowi zdobyli zwycięskiego gola po strzale Ogara (asysta Krykuna).

garbarnia.krakow.pl, st

31. kolejka II ligi piłkarskiej:

12 maja: Rozwój - Jastrzębie 3-1, Siarka - Znicz 3-1, Wisła - Warta 0-2.

13 maja: Garbarnia - ŁKS 2-1, Kluczbork - Bełchatów 1-0, Gwardia - Gryf 0-1, ROW - Błękitni 2-3, Legionovia - Stal 0-3, Radomiak - Olimpia 4-0.

1. GKS 1962 Jastrzębie      29  58  45-23

2. Warta Poznań                 31  57  41-23

3. ŁKS Łódź                        30  53  37-20

4. Radomiak Radom           31  53  50-34

5. Garbarnia Kraków           30  49  41-32

6. Olimpia Elbląg                 30  44  40-38

7. Siarka Tarnobrzeg           29  45  46-41

8. ROW 1964 Rybnik          31  41  47-49