Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (21): Jeden gol i trzy punkty Garbarzy2018-04-18 21:46:00

W zaległym meczu 21. kolejki II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków pokonała 1-0 Rozwój Katowice.

Garbarnia Kraków - Rozwój Katowice 1-0 (0-0)

1-0 Krzysztof Kalemba 57 (karny)

Sędziował Marcin Liana (Bydgoszcz). Masiuda, Wójcik, Ogar - Gancarczyk. Widzów 300.

GARBARNIA: Cabaj - Furtak, Wrześniewski, Kalemba, Pietras - Wójcik (86 Gawle), Masiuda, Kostrubała (64 Borovicanin), Serafin (89 Siedlarz), Kiebzak - Ogar.

ROZWÓJ: Golik - Paszek, Czekaj, Gałecki, Gancarczyk, Łączek - Tabiś (68 Marchewka), Wróbel, Płonka, Kowalski (78 Kuliński) - Żak (73 Mońka).

Gdy obie drużyny wyszły na boisko, na trybunach zasiadało jakieś… kilkanaście osób. Wszystko to wskutek spóźnienia karetki. Kierownik ds. bezpieczeństwa krakowskiego klubu zdecydował, że dopóki pogotowie nie dojedzie na stadion, brama nie zostanie otwarta dla kibiców. Ostatecznie, stało się to po kwadransie od rozpoczęcia meczu. W przerwie spiker poinformował, że w formie rekompensaty bilety na starcie z Rozwojem obowiązywać też będą na najbliższym domowym starciu Garbarni – z Błękitnymi Stargard. Przyjęto tę decyzję gromkimi brawami.

Rozwój miał inicjatywę, starał się kreować okazje. Dwie najlepsze szanse miał Tabiś. W 21. minucie po świetnym, płaskim dośrodkowaniu Kowalskiego z lewej flanki trafił futbolówką w poprzeczkę, zaś w 39. minucie źle „zabrał” się z piłką i ta wyszła ostatecznie po próbie strzału z trudnej pozycji na aut bramkowy.

Druga połowa rozpoczęła się od tego, że tym razem to Garbarnia obiła konstrukcję bramki – po krótko rozegranym rzucie rożnym, centrostrzał Kalemby zatrzymał się na zewnętrznej części słupka.

W 57. minucie Garbarnia objęła prowadzenie. Gancarczyk w polu karnym sfaulował w pozornie niegroźnej sytuacji Serafina, a z 11 metrów Golika pokonał Kalemba.

W 62. minucie Rozwój mógł odrobić stratę. Żak zagrał wzdłuż bramki, strzelał Kowalski, ale znów górą był doświadczony golkiper gospodarzy.

Rozwój starał się odwrócić losy meczu, ale to nie był dzień katowiczan.

rozwoj.info.pl

II liga piłkarska, zaległe mecze (18 kwietnia):

21. kolejka: Siarka - Bełchatów 2-4, Wisła - ROW 2-0, Warta - Gwardia 3-3, Garbarnia - Rozwój 1-0

22. kolejka: Stal - Znicz 2-0

1. GKS 1962 Jastrzębie      25  55  41-15

2. Warta Poznań                 25  46  33-17

3. Radomiak Radom           26  43  40-27

4. ŁKS Łódź                        24  43  25-16

5. Olimpia Elbląg                 24  39  35-25

6. Błękitni Stargard              25  37  27-22

7. GKS Bełchatów               25  35  40-35