II liga (25): Cztery gole Brązowych2018-04-07 22:12:00

W 25. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków pokonała MKS Kluczbork 4-1.

Garbarnia Kraków - MKS Kluczbork 4-1 (1-0)

2-0 Tomasz Ogar 51

2-1 Kamil Nitkiewicz 66 (karny)

3-1 Serhii Krykun 90

4-1 Tomasz Ogar 90+5 (głową)

Sędziował Marcin Bielawski (Katowice). Żółte kartki: Pietras, Wojcieszyński, Cabaj, Garzeł - Deja, Antkowiak.

GARBARNIA: Cabaj - Furtak, Garzeł, Kalemba, Pietras - Gawle (90+3 Kołton), Masiuda, Wojcieszyński, Kiebzak - Serafin (69 Krykun), Siedlarz (46 Ogar).

MKS: Grejber - Gierak, Jonkisz, Antkowiak (54 Bodziony), Baraniak, Orłowicz (46 Zaradny), Nykiel (54 Kojder), Nitkiewicz, Klepczyński, Deja, Górkiewicz (78 Skoczylas).

W 22. minucie szansę mieli goście, ale po faulu Kalemby na Antkowiaku karnego przestrzelił Deja. Do przerwy prowadziła Garbarnia, gola zdobył Kiebzak pięknym strzałem w "okienko". Na początku II połowy podwyższył precyzyjnym uderzeniem Ogar.

Drużyna z Kluczborka złapała kontakt po kolejnym karnym (faul Wojcieszyńskiego na Kojderze), tym razem skutecznie wykonanym. Za protesty trener Mirosław Hajdo został usunięty z ławki.

Brązowi przypieczętowali sukces w końcówce. Najpierw Krykun zdobył gola po indywidualnej akcji z własnej połowy, a w doliczonym czasie Ogar wykorzystał błąd bramkarza.

garbarnia.krakow.pl, st

25. kolejka II ligi piłkarskiej:

7 kwietnia: Garbarnia - MKS Kluczbork 4-1, Gwardia Koszalin - Siarka Tarnobrzeg 2-1, Legionovia - GKS Bełchatów 2-2, Radomiak - Gryf Wejherowo 0-1, Wisła Puławy - Błękitni Stargard 1-3, Olimpia Elbląg - GKS 1962 Jastrzębie 0-1, ŁKS Łódź - Znicz Pruszków 0-2.

8 kwietnia: Warta Poznań - Stal Stalowa Wola 1-0, Rozwój Katowice - ROW 1964 Rybnik 2-0.

1. GKS 1962 Jastrzębie      24  55  41-13

2. Warta Poznań                 23  42  28-14

3. ŁKS Łódź                        23  42  23-14

4. Radomiak Radom           24  40  35-26

5. Olimpia Elbląg                 22  38  35-24

6. Siarka Tarnobrzeg           22  35  34-30

7. GKS Bełchatów               23  31  34-31

8. Błękitni Stargard              23  31  25-22