Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (24): Porażka Garbarni w Koszalinie2018-03-31 00:12:00

W 24. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia przegrała z dotychczasowym outsiderem, Gwardią w Koszalinie 1-2. Jesienią w Krakowie zwyciężyli Brązowi 3-1.

Gwardia Koszalin - Garbarnia Kraków 2-1 (2-1)

0-1 Kamil Moskal 3 (karny)

1-1 Robert Ziętarski 9 (głową)

2-1 Robert Ziętarski 39

Sędziował Łukasz Karski (Słupsk). Żółte kartki: Setla (2), Maciąg, Poźniak, Szubert - Pietras. Czerwona kartka: Setla (77, druga żółta).

GWARDIA: Hartleb - Bachleda, Wojciechowski, Baranowski, Maciąg (90 Majtyka) - Karbowiak (77 Kwiatkowski), Przyborowski, Ziętarski, Poźniak, Setla - Brzeziański (70 Szubert).

GARBARNIA: Cabaj - Piszczek, Furtak, Moskal, Borovicanin - Wójcik, Masiuda, Pietras, Siedlarz (73 Serafin), Kiebzak - Ogar (61 Krykun).

Już po kilkudziesięciu sekundach arbiter podyktował dla goście karnego, którego na gola zamienił Kamil Moskal.

W 9. minucie był już remis. Po dośrodkowaniu Aleksandra Karbowiaka, pojedynek w powietrzu wygrał zamykający akcję Krystian Przyborowski, a głową Marcina Cabaja pokonał Robert Ziętarski.

W 39. minucie Ziętarski popisał się znakomitym strzałem zza linii pola karnego, a precyzyjnie bita piłka wylądowała tuż przy słupku bramki gości.

W drugiej połowie oba zespoły miały swoje szanse. Przyjezdni kilkakrotnie przedarli się w pole karne, lecz między słupkami pewnie spisywał się Adrian Hartleb. Po drugiej stronie boiska ponownie bliski trafienia do siatki był Ziętarski, jednak Garbarnię od straty bramki uratował słupek. Po szybkiej kontrze minimalnie niecelnie strzelał również Michał Szubert.

Kwadrans przed końcowym gwizdkiem, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adam Setla i zespół Gwardii kończył spotkanie w osłabieniu. Mimo przewagi Garbarni, rezultat już się nie zmienił i gospodarze odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo.

31 marca

GKS Bełchatów - Znicz Pruszków 2-1, Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1-1, Błękitni Stargard - Warta Poznań 0-1, Gryf Wejherowo - Wisła Puławy 1-0, MKS Kluczbork - Radomiak 3-1, ROW 1964 Rybnik - Siarka Tarnobrzeg 2-3.

1. GKS 1962 Jastrzębie      22  52  40-12

2. Radomiak Radom           22  40  35-24

3. Warta Poznań                 21  39  27-13

4. ŁKS Łódź                         21  39  21-12

5. Olimpia Elbląg                 21  38  35-23

6. Siarka Tarnobrzeg           20  35  33-27

7. GKS Bełchatów               21  29  32-29

8. Znicz Pruszków               22  27  25-32