Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (16): Brązowi nie zdobyli twierdzy Poznań2017-11-04 20:56:00

W 16. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0-1.

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Tomasz Dejewski 63

Sędziował Piotr Urban (Siedlce). Żółte kartki: Jasiński, Marciniak, Dejewski – Łukasik, Kalemba.

WARTA: Lis – Wypych, Kieliba, Dejewski, Jasiński - Marciniak, Kalupa, Szynka (82 Chopcia), Kita, Fiedosewicz (55 Spławski) - Przybyła.

GARBARNIA: Cabaj – Mistrzyk, Łukasik, Kalemba, Nieśmiałowski (87 Górecki) - Krykun (86 Borovicanin), Pietras, Masiuda, Wojcieszyński, Wójcik (72 Ceglarz) - Ogar (80 Serafin).

Warta Poznań nie zwalnia tempa i jest niepokonana przed własną publicznością od początku września. Tym razem „Zieloni” wygrali 1-0 z Garbarnią Kraków.

Gospodarze w pierwszej części spotkania mieli swoje sytuacje, jednak żadna z nich nie została zamieniona na gola. W 12. minucie Marcina Cabaja mógł pokonać Adrian Szynka, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Chwilę później przed dogodną sytuacją stanął Bartosz Kieliba, ale w tym przypadku futbolówka przeleciała obok słupka. Również uderzenie Michała Przybyła nie znalazło drogi do bramki gości.

Szczęście do Warty uśmiechnęło się w drugiej połowie. W 55. minucie Petr Němec zdecydował się na dość ofensywną zmianę, wpuszczając na boisko Łukasza Spławskiego za Nikodema Fiedosewicza. Nowe ustawienie zdało egzamin, bowiem już w 63. minucie jedynego w tym spotkaniu gola strzelił Tomasz Dejewski. Dla 22-letniego defensora było to już drugie trafienie w obecnym sezonie.

W kolejnej fazie mecz się dość mocno zaostrzył, a sędzia Piotr Urban zaczął sypać żółtymi kartkami. Swoją sytuację miał jeszcze ponownie Przybyła, ale ostatecznie wynik się już nie zmienił. Warta wygrała z Garbarnią 1-0 i utrzymała fotel wicelidera II ligi.