Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > II liga
Tomasz Kulawik trenerem MKS-u Kluczbork2017-10-17 20:32:00

48-letni Tomasz Kulawik został trenerem II-ligowego MKS-u Kluczbork. Umowę z nowym szkoleniowcem podpisano do końca czerwca 2018 roku, a zastąpił on na tym stanowisku Łukasza Ganowicza, który tymczasowo poprowadził biało-niebieskich w ostatnich trzech meczach.


Kulawik to postać doskonale znana kibicom polskiej piłki. Jako piłkarz był wiodącą postacią Białej Gwiazdy. Rozegrał dla niej 348 oficjalnych spotkań w latach 1991-2002. Przez kilka sezonów był też kapitanem ekipy z Reymonta 22. Z krakowskim klubem zdobył mistrzostwo Polski w 1999 i 2001. Ma też w swoim dorobku Puchar Polski (2001) i Superpuchar Polski (2001). Na poziomie ekstraklasy występował jeszcze w Zagłębiu Sosnowiec i Ruchu Chorzów.


Jako szkoleniowiec pracował w Wiśle w latach 2005-2013. Najpierw był opiekunem rezerw, następnie Młodej Ekstraklasy i wreszcie pierwszego zespołu. Seniorów Wisły prowadził w sumie trzykrotnie, ale dwa razy epizodycznie. W rundzie jesiennej sezonu 2005/06 po zwolnieniu Jerzego Engela, z kolei w sierpniu 2010 roku po odejściu Henryka Kasperczaka. W październiku 2012 roku do dymisji podał się Michał Probierz, a Kulawik dostał szansę pracy do końca sezonu 2012/13. Ostatnim klubem, w którym pracował trener Kulawik było trzecioligowe Podhale Nowy Targ. Z klubem tym rozstał się 25 września br., sam rezygnując z posady. Wcześniej na szczeblu centralnym był coachem Okocimskiego Brzesko, ale po tym jak klub na początku 2016 roku wycofał się z drugoligowych rozgrywek, powrócił w rodzinne strony i związał się z Przebojem Wolbrom. Jeszcze w tym roku objął Olimpię Zambrów, w której pracował od marca do czerwca, a którego w lipcu zastąpił... Mirosław Dymek.


Powołanie na stanowisko pierwszego trenera Tomasza Kulawika to wszystkie zmiany w sztabie szkoleniowym MKS-u. Z drużyną nadal pracować będzie Łukasz Ganowicz, który powróci do roli trenera numer dwa. Za formę bramkarzy odpowiedzialny będzie cały czas Marcin Feć. Nie będzie także wymiany pionu medycznego w osobie fizjoterapeuty Dariusza Barana. Piotr Dachowski w dalszym ciągu zadba o wikt i opierunek biało-niebieskich, w roli kierownika drużyny.


mkskluczbork.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty