Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (2): Porażka Garbarzy w Bełchatowie2017-08-06 08:33:00

W 2. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia doznała drugiej porażki, 1-3 w wyjazdowym meczu w Bełchatowie. Krakowianie z zerowym dorobkiem punktowym zajmują przedostatnie, 17. miejsce w tabeli. Na czele trzy zespoły z 6 punktami: GKS 1962 Jastrzębie, Warta Poznań i Radomiak.

GKS Bełchatów - Garbarnia Kraków 3-1 (2-1)

1-0 Bartłomiej Bartosiak 3

1-1 Petar Borovicanin 13

2-1 Łukasz Pietroń 45

3-1 Dawid Flaszka 69

Sędziował Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Klepczyński, Garuch, Rachwał - Borovicanin, Cabaj, Nieśmiałowski, Ceglarz, Kostrubała. Widzów 1260.

BEŁCHATÓW: Lenarcik - Klepczyński, Kendzia, Bierzało, Garuch - Bartosiak (72 Ciarkowski), Rachwał, Janasik, Pietroń (82 Bociek), Thiakane (59 Flaszka) - Giel (88 Zdybowicz).

GARBARNIA: Cabaj - Borovicanin, Garzeł, Kalemba, Nieśmiałowski - Wójcik (46 Ceglarz), Pietras, Masiuda (72 Kostrubała), Ogar, Kitliński (65 Liput) - Siedlarz (78 Górecki).

Sobotni mecz bełchatowianie rozpoczęli od bramki już w 3. minucie, a jej autorem był wychowanek górniczego klubu. Bartosiak pewnym uderzeniem wykończył akcję, którą rozpoczęli Patryk Rachwał i Piotr Giel. Dziesięć minut później goście z Krakowa doprowadzili do wyrównania, a z pokonania Pawła Lenarcika cieszył się Petar Borovicanin.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły szukały swojej możliwości objęcia prowadzenia, jednak bez skutku. Aż tuż przed zejściem do szatni dwójkową akcją wyszli Giel i Łukasz Pietroń. W końcowej fazie napastnik PGE GKS zgrał piłkę do wbiegającego Pietronia, a ten popisał się pięknym strzałem z 16. metra.

W drugiej odsłonie bełchatowianie kontrolowali przebieg spotkania, a w 69. minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Flaszka, który wykończył kontrę, finalizując bardzo dobre podanie wzdłuż bramki Giela.