Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (26): Porażka Puszczy w Częstochowie2017-04-15 18:36:00

W 26. kolejce II ligi piłkarskiej Puszcza przegrała w Częstochowie z Rakowem 1-2, tracąc drugiego gola w ostatniej sekundzie doliczonego czasu.

W tabeli prowadzi Odra Opole - 55 pkt przed Rakowem - 54 oraz Puszczą i Radomiakiem - po 47. Piąta jest Siarka Tarnobrzeg - 41.

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 2-1 (0-1)

0-1 Dominik Zawadzki 19

1-1 Adam Czerkas 79

2-1 Tomasz Margol 90+4

Sędziował Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Figiel, Sołowiej, Malinowski, Mazan - Stawarczyk, Żurek, Zawadzki. Widzów 2019.

RAKÓW: Lis - Sołowiej, Petrasek, Góra, Oziębała (46 Mizgała, 90 Kowalczyk), Malinowski, Figiel (87 Margol), Łabojko, Wróbel, Czerkas (90 Płonka), Mazan.

PUSZCZA: Sobieszczyk – Furtak, Lepiarz, Stawarczyk, Bartków – Zawadzki (60 Gajewski), Kotwica, Uwakwe, Żurek (46 Łączek), Mikulec (87 Wójcik) – Domański (77 Łanucha).

Tydzień temu bramka Dominika Zawadzkiego zdobyta w doliczonym czasie dała Puszczy trzy punkty. Dziś Zawadzki znów trafił, ale na 1-0 i to Raków cieszył się ze zwycięstwa 2-1, strzelając zwycięskiego gola w ostatniej sekundzie. W ciągu tygodnia Puszcza miała okazję poczuć jak to jest wygrać i przegrać mecz w ostatniej akcji…

Trener Tomasz Tułacz zmienił nieco zestawienie swojej drużyny przed hitowym meczem w Częstochowie. Od pierwszej minuty szansę dostali m.in. Damian Lepiarz, Rafał Mikulec czy właśnie wspomniany Dominik Zawadzki.

Bohater spotkania z Kotwicą również w Częstochowie miał powody do radości. W 19. minucie po zagraniu Macieja Domańskiego trafił do siatki i wyprowadził Puszczę na prowadzenie 1-0.

Po przerwie w meczu, który był na żywo transmitowany na portalu Łączy nas piłka Puszcza starała się kontrolować grę. Tak było do 79. minuty. Adam Czerkas ubiegł wychodzącego z bramki Andrzeja Sobieszczyka i i głową skierował piłkę do siatki.

Goście nie zrazili się straconą bramką i znów zaatakowali rywali. Swoje okazje mieli Mikulec, który trafił w słupek oraz wprowadzony za kontuzjowanego Bartosza Żurka, Kamil Łączek.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem Raków zadał drugi cios. Z wolnego Wróbel wrzucił do Tomasza Margola, a ten wygrał pojedynek główkowy ustalając wynik meczu na 2-1 dla częstochowian.

Podobnie jak przed tygodniem w Niepołomicach po strzelonej bramce arbiter nie rozpoczął już nawet gry kończąc zawody.

Sobotnią wygraną, częstochowianie przerwali Puszczy serię pięciu zwycięstw z rzędu, a sami odskoczyli rywalowi w tabeli już na siedem punktów.