Strona główna > Główna środek > I liga
Puszcza wygrała z Górnikiem2020-11-18 21:38:00

W zaległym meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice wygrała z Górnikiem Łęczna 1-0.

Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 1-0 (1-0)

1-0 Konrad Stępień 40

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Cikos, Spławski, Mikołajczyk, Klec (Puszcza). Mecz bez publiczności.

PUSZCZA: Kobylak - Cikos (76 Bartków), Czarny, Stępień, Mikołajczyk - Rakoczy (76 Bartosz), Serafin, Skrzypczak, Tomalski (67 Klec), Żytek - Spławski (89 Uwakwe).

GÓRNIK: Gostomski - Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro (76 Rozmus) - Struski, Tymosiak (61 Wojciechowski), Cierpka (46 Krykun), Kalinkowski, Banaszak (76 Stasiak) - Śpiączka.

Zanim padła bramka, okazje mieli jedni i drudzy. Mikołajczyk, Tomalski, Spławski i Żytek po stronie Puszczy, a Śpiączka po stronie gości.

W 40. minucie Żubry objęły prowadzenie. W pole karne zagrał Mikołajczyk, a tam pojedynek główkowy wygrał Żytek. Piłka spadła idealnie na nogę Stępnia, który z półwoleja pokonał Gostomskiego.

W pierwszym kwadransie po przerwie kolejną szansę miał Śpiączka. Później sytuacji nie wykorzystali Żytek, Stępień i znów Żytek. W ostatnich 10 minutach Górnik przejął inicjatywę, Puszcza ograniczała się do kontrataków. Gospodarze przetrzymali napór rywali i wywalczyli cenne trzy punkty.